CÜ Diş Hekimliği Fakültesi uzman yetiştirecek

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi uzman yetiştirmek için gerekli yetkilendirmeyi ilgili kurumdan aldı.

CÜ Diş Hekimliği Fakültesi uzman yetiştirecek
Sivas
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi uzman yetiştirmek için gerekli yetkilendirmeyi ilgili kurumdan aldı.

Sağlık alanında bölgesinin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Cumhuriyet Üniverstesi sağlık hizmetlerini gerek fiziki alt yapı gerekse verdiği hizmet kalitesi açısından yükseltmeye devam ediyor. Diş Hekimliği Fakültesince yürütülmek istenen uzmanlık eğitimi programları eğitim standartlarına uygunluğu yönünden Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından fakültede yer alan 8 bölüm incelenmesinde sonrasında gerekli yetkilendirmeyi aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu bölgenin taleplerine ciddi şekilde hazırlandıklarını, sağlık hizmetlerinin eksiksiz şekilde sunulmaya çalışıldığını ve sağlık hizmeti sunan uzman hekim kadrolarına da ciddi katkıda bulunduklarını söyledi.

Dişte Uzmanlık Sınavı (DUS) ile öğrenci alındığını ve donanımlı mezunlar verildiğini anlatan Hubbezoğlu,"Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın Üniversitemizin her alanında olduğu gibi sağlık alanına, özelde ise fakültemize olan desteği sorumluluğumuzu bir kat daha artırmaktadır." dedi

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...