Görme engelliler için, gözlerini bağlayıp alış veriş yaptılar

Bingöl'de bir grup öğrenci, görme engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla gözlerini bağlayarak pazarda alışveriş yaptı.

Görme engelliler için, gözlerini bağlayıp alış veriş yaptılar
Bingöl
Bingöl’de bir grup öğrenci, görme engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla gözlerini bağlayarak pazarda alışveriş yaptı.

Merkez Uydukent mahallesinde bir araya gelen Sivil Yaşam Derneği (SIYAMDER) üyesi bir grup öğrenci, ‘Engelsiz Bir Dünya İçin Hep Beraber Engelleri Yıkmaya Gidelim’ sloganıyla pazarda gözlerini kapatarak alışveriş yapmaya çalıştı.

5’er gruplar halinde farkındalık yaratmak ve engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amaçlı böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Osman Baş, “ Etkinliği gerçekleştirmedeki amacımız, Bingöl’deki engellilerinde pazara, markete, alışveriş merkezine gidebilmesi için toplumun onları anlamasına yardımcı olmaktı. Amacımıza ulaştığımızı esnaflar ve halk bize gösterdi. Engelli bireylerin önündeki engellerin bizden kaynaklandığı düşünerek bu farkındalık çalışmasını yaptık” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...