Adıyaman’da 2017 yılının son koordinasyon toplantısı yapıldı

Adıyaman'da 2017 yılının son koordinasyon kurulu toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında yapıldı.

Adıyaman’da 2017 yılının son koordinasyon toplantısı yapıldı
Adıyaman
Adıyaman’da 2017 yılının son koordinasyon kurulu toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında yapıldı.

Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen koordinasyon kurulu toplantısı Türkiye Petrolleri konferans salonunda gerçekleştirildi.

Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı bölge müdürleri ile ildeki kamu kurum ve kuruluşların amirleri katıldı.

Gerçekleşen toplantıda yatırımcı Bölge Müdürleri kurum olarak 2017 yılında yaptıkları yatırım ve çalışmaları anlattı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Nurullah Naci Kalkancı, “2017 yılı yatırım programlarında, merkezi idare ve yerel yönetim kuruluşlarına ait irili ufaklı 708 adet işin yer aldığını belirterek, “Bu işlerin toplam proje bedeli 4 milyar 540 milyon 283 bin 193 TL’dir. Bu işler için geçmiş yıllarda 1 milyar 64 milyon 214 tl harcanmış, 2017 yılında 587 milyon 578 bin 474 TL ödenek ayrılmış ve dönem sonu itibariyle 282 milyon 780 bin 245 TL harcanarak yüzde 48’lik nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Bu işlerden 196 tanesi bitirilmiş, 280 tanesinde çalışmalar devam etmekte olup 232 adet iş proje, ihale ve sözleşme aşamasındadır” dedi

Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından devam eden projelerle ilgili sunum yapılması, koordinasyonu gerektiren hususlarda bilgi paylaşımında bulunulması soru ve görüşlerin alınmasıyla sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...