5 bin oyuncak İdlip’te dağıtıldı

Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneği tarafından toplanan 5 bin oyuncak Suriye'nin İdlip kentinde çocuklara dağıtıldı.

5 bin oyuncak İdlip’te dağıtıldı
Sivas
Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneği tarafından toplanan 5 bin oyuncak Suriye’nin İdlip kentinde çocuklara dağıtıldı.

Hayat Ağacı Derneği’nin geçtiğimiz aylarda düzenlendiği oyuncak kampanyası kapsamında Sivas’ta hayır sahiplerinin bağışlarıyla temin edilen toplam 5 bin oyuncak yerlerine ulaştı. Suriye’deki öksüz ve yetim çocuklar için gönderilen oyuncaklar İdlip’te bir Kur’an kursunda kız ve erkek öğrencilere dağıtıldı. Oyuncaklar, savaşın çilesini, anne ve babasızlığın çaresizliğini küçük yaşta omuzlarında taşımaya çalışan çocukların yüzünü güldürdü.

Hayat Ağacı Derneği’nin, Suriye’deki mazlum halka yönelik periyodik olarak düzenlediği yardımların ulaştırılmasında her zaman emek, katkı ve destek sağlayan bölgedeki yardım gönüllüsü Ahmet Tavil, oyuncakların köylerde ve yetimhanelerde dağıtıldığını belirterek yardımları gönderen Sivas halkına her zaman duacı olduklarını söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...