Elazığ'dan kısa kısa

07 Ağustos 2015

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

TEİAŞ GENEL MÜDÜRÜ YILDIRIM, BAŞKAN ALANI ZİYARET ETTİ
TEİAŞ Genel Müdürü Mehmet Sinan YILDIRIM, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek, görevinde başarı temennisinde bulundu…

YILDIRIM: KENDİMİ ELAZIĞLI ADDEDİYORUM
2015 yılı içerisinde TEİAŞ Genel Müdürlüğü görevine atandığını belirten, Genel Müdür Yıldırım, “Genel Müdür olarak Elazığ’a ilk kez geliyorum. Ancak 1995 yılına kadar yaklaşık yıl Keban İşletme Grup Müdürlüğünde görev yaptım. Üç çocuğumda burada dünyaya geldi ve nüfus cüzdanlarında Elazığ doğumlu olarak kayıtlılar. Dolayısı ile ben de kendimi bir Elazığlı olarak addediyorum. Elazığ’ı, kültürünü, insanlarını seviyorum. İnşallah Genel Müdürlük olarak da çok önemli işletmelerimizin bulunduğu Elazığ’a yatırımlarımız devam edecek. Ben bu vesile ile, Sayın Başkanım sizlere de yeni görevinizde başarılar diliyorum. İş dünyası bizim hizmet alanımızın çok önemli ve değerli bir bölümünü oluşturuyor. İnşallah el birliği ile ilimize en iyi hizmeti vermenin gayretinde olacağız” dedi. 

BAŞKAN ALAN’DAN TEBRİK…
Ziyaretten duyduğu büyük memnuniyeti dile getiren Başkan Alan, “TEİAŞ gibi ülkemizin çok önemli ve stratejik kurumlarından birine Genel Müdür olarak atanmış olmanızdan bizlerde duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Elazığ’ı çok yakından tanıyan ve hatta çocuklarını Elazığ nüfusuna kaydettiren sizin gibi çok değerli bir bürokratımızı bugün Elazığ TSO çatısı altında ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sayın Genel Müdürüm belirmiş olduğunuz gibi çok geniş bir alanda hizmet veren kurumunuzun Elazığ’daki yatırımlarını artırması ve özellikle gerek malzeme ve gerekse hizmet alımlarının Elazığ’dan yapılmasının sağlanması bizler için büyük önem taşıyor. Bunu biz ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlardan talep ediyoruz. Bu husustaki desteğiniz bizleri mutlu edecektir. Ben bu vesile ile, Odamıza kadar gelerek bizlere başarı temenniniz için kalbi teşekkürlerimi sunuyor, zorlu görevinizde sizlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 

 

BAŞKAN YANILMAZ, GAZİ CADDESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz asfaltlama çalışmaları yapılan Gazi Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

Şehrin merkezi konumunda bulunan Gazi Caddesi’nin bir bölümünde dün gerçekleştirilen asfalt çalışmaları kısa sürede tamamlanarak, cadde gece 24.00’ten itibaren yeniden trafiğe açıldı. Başkan Mücahit Yanılmaz, asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, bilgi aldı. 

Başkan Yanılmaz, vatandaşlara daha konforlu bir sürüş imkanı sağlamak ve kentin tüm cadde ve sokaklarının modernizasyonu sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan tüm noktalarda asfaltlama çalışmalarının aralıksız devam edeceğini kaydetti. 

 

ÖZCAN VE CHP HEYETİ BAŞKAN ALANI ZİYARET ETTİ
Elazığlı hemşerimiz İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı ile CHP Elazığ İl Yönetimi Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

ÖZCAN: ELAZIĞ’IN HER PLATFORMDA TEMSİLCİSİYİZ
Seçim süreci nedeniyle Elazığ’a bir süredir gelemediğinden Başkan Alan’ı tebrik edemediğini belirten CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, “Bugün partimizin bölge illerindeki bir dizi inceleme ve ziyareti vesilesiyle milletvekili arkadaşlarımızla buradayız. Elazığ’da gelmişken Başkan Alan’ı makamında ziyaret ederek tebrik etmek istedik. Ben her ne kadar İstanbul milletvekili isem de, Elazığ’ın her platformda temsilcisi olmaya ve sorunlarıyla birebir ilgilenmeye her zaman hazırım. Bu nedenle iş dünyasına kapılarım her zaman açık kalacak. Sayın Başkanın ülkemizde yeni bir hükümet kurularak bir an evvel ekonomiye odaklanması gerektiği hususundaki beyanatlarını okudum. Biz CHP olarak ülkemizin hükümetsiz kalmasını elbette istemiyoruz. Parti olarak CHP iktidar olmak için zaten örgütlenmiştir. İktidar olurken de halka hizmet etmek için, refahı topluma yaymak için örgütlenmiştir. 14 Maddemiz var. Olmazsa olmazlarımız var. Artık herkes bunu biliyor. Koalisyon görüşmelerini de toplumun önünde yapıyoruz. Dolayısıyla bizim şartlarımız bellidir. Masadan kalkan biz olmayız. Bizim şartlarımızı kabul ederlerse hükümeti kurarız. Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. Halkımız için bir şeyler istiyoruz. Sayın Başkanın endişelerine de aynen katılıyoruz. Ben bu düşüncelerle Sayın Başkanımıza yeni görevinde başarılar diliyor, tebrik ediyorum" diye konuştu.

ALAN: ELAZIĞ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE MECLİSTE TEMSİL EDİLECEKTİR
Ali Özcan ve CHP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Sayın Özcan, Elazığ’ın abisi olarak bilinir. Biz bu nedenle kendisinin TBMM çatısı altında bulunmasından son derece büyük bir sevinç duymaktayız. Kendilerinin Elazığ’ın her meselesi için seferber olacağından şüphemiz yok. İnşallah koalisyon görüşmeleri olumlu sonuçlanır ve hükümet bir an evvel kurularak çalışmalarına başlar. Çünkü başta iş dünyası olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin büyük beklentileri var. Ekonomi neredeyse durma noktasına gelmiş, yatırımcı önünü görmediğinden beklemede. Tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için hükümetin ivedi olarak kurulup çalışmalarına başlaması gerekiyor. İş dünyası olarak temennimiz bu yöndedir. Yoğun programınıza rağmen bugün zaman ayırarak Odamızı ziyaret ettiğiniz ve temennileriniz için teşekkür ediyor, bizler de sizlere başarılar diliyoruz” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom