Elazığ'da 18 bin 987 aile doğum yardımı aldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2015'te başlatılan doğum yardımı uygulaması kapsamında Elazığ'da 18 bin 987 aileye doğum yardımı yapıldığı bildirildi.

Elazığ'da 18 bin 987 aile doğum yardımı aldı Güncel

Aile ve Sosyal Pilitikalar İl Müdürü Suat Kenç, yaptığı açılmada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2015 yılından bugüne kadar yaklaşık 2 buçuk milyon aileye doğum yardımı yaptığını söyledi.

Uygulama süresi boyunca Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyar lira yardım yapıldığını kaydeden Kenç, "Bu kapsamda Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ilde 2015 Temmuz ve 2017 Ekim tarihleri arasında 18 bin 987 aileye 8 milyon 221 bin 865 lira doğum yardımı ödemesi yapıldı." ifadesini kullandı.

Kenç, 2017 yılında şimdiye kadar kentte 6 bin 444 ailenin doğum yardımı aldığını dile getirdi.

Bakanlık olarak çocuk sayısı artıkca doğum parasının da artacağına dikkat çeken Kenç Şunları söyledi:

 "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı doğum yardımı ise canlı doğan ilk bebek için 300 liralık destek sağlıyor. Annenin ikinci çocuğuna verilen destek ise 400 lira oluyor. Üçüncü çocuk ve üstündeki çocuklar için anneye aktarılan ödeme ise 600 lirayı buluyor."

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...