Karlıova’daki fırtınanın faturası 500 bin TL

Bingöl Karlıova İlçesi'nde 2 kişinin yaralandığı, birçok kurum ve evin kullanılmaz hale gediği fırtınanın faturasının yaklaşık 500 bin TL'nin üstünde olduğu tespit edildi.

Karlıova’daki fırtınanın faturası 500 bin TL
Bingöl
Bingöl Karlıova İlçesi’nde 2 kişinin yaralandığı, birçok kurum ve evin kullanılmaz hale gediği fırtınanın faturasının yaklaşık 500 bin TL’nin üstünde olduğu tespit edildi.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan hasar tespit çalışmalarının devam ettiği öğrenilirken, AFAD İl Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, Karlıova’da yaşanan fırtına felaketinin yaklaşık 500 bin TL maddi zarara uğrattığını bildirdi.

Karlıova ilçesinde yaşanan fırtına felaketinde 20’den fazla konutun, birçok ev ve kurumun hasar gördüğünü tespit ettiklerini belirten AFAD Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, “Karlıova ilçesinde önceki akşam saat 22.00 sıralarında başlayan fırtınadan dolayı AFAD müdürlüğü hazır hale getirildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli olarak gerekli çalışmalar yapılarak olay mahalline hareket edildi. İlk etapta yaptığımız tespitlerde Karlıova merkezde 20 konutun çatısının uçtuğunu, Kargapazar köyünde 4, Toklular köyünde de 1 vatandaşımızın evinin çatısının uçtuğu teknik ekiplerimiz tarafından yerinde tespit edildi. Yine kamuya ait binalarda ciddi hasarların oluştuğunu tespit ettik. Karlıova merkezde bulunan 5 okul, öğretmenevi, Kaymakamlık binası, Belediyeye ait mezbahane, emniyet lojmanları ve Taşlıçay ilköğretim okulunda da çatıların uçtuğu ekiplerimiz tarafından tespit edildi. Gerekli hasar tespit çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

İl AFAD ile Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün koordineli olarak yürüttüğü hasar tespit çalışmalarının devam ettiği belirten Boğatekin, şuana kadar tespit edilen zararın 500 Bin TL’ye yakın olduğunu vurguladı.

Boğatekin, “Oluşan zararın yaklaşık olarak 500 bin Türk Lirası civarında olduğu tespit ettik. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra zararın faturası AFAD Başkanlığına bildirilecek, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için kısmi zararlar karşılanacak. En mutlu olduğumuz nokta ise can kaybının yaşanmaması oldu” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...