Kayapınar’da asfaltsız yol kalmayacak

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesince, ilçe sınırları içerisinde başlatılan asfalt çalışmaları sürüyor. Nisan ayında başlatılan çalışmalarda şimdiye kadar 50 kilometrelik yol asfaltlandı. İlçede, yılsonuna kadar ilçede 82 kilometrelik yol asfaltlanması planlanıyor.

Kayapınar’da asfaltsız yol kalmayacak
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesince, ilçe sınırları içerisinde başlatılan asfalt çalışmaları sürüyor. Nisan ayında başlatılan çalışmalarda şimdiye kadar 50 kilometrelik yol asfaltlandı. İlçede, yılsonuna kadar ilçede 82 kilometrelik yol asfaltlanması planlanıyor.

Kayapınar ilçesinde asfaltlanmayan cadde ve sokak bırakmama hedefi ile çalışmalarına başlayan Kayapınar Belediyesinin, asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 2017 yılında, 82 kilometrelik yolu asfaltlayacak olan Kayapınar Belediyesi, yeni açılan imar yolları ve daha önce kullanılamaz halde olan cadde ve sokaklarda yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, Büyükşehir Belediyesi ve Kayapınar Belediyesinin devam eden çalışmalarının tamamlanmasıyla yol, kaldırım ve altyapı sorunlarının büyük bir kısmının giderilmiş olacağını ancak belediyecilik hizmetlerini yalnızca altyapı yatırımları olarak planlamadıklarını belirtti. İlçenin sağlık, eğitim, sosyal, sportif, kültürel yatırımlara ihtiyaç duyduğunu anlatan Balcı, bu kapsamda 2018 yılının, devam edecek altyapı yatırımları ile birlikte, Kayapınarlı vatandaşlarımızın hayat standartlarında önemli değişiklikler yaratacak birçok önemli projenin hayata geçirileceği bir yıl olacağını ifade etti. Kayapınar ilçesini bölge il ve ilçelerine örnek teşkil edecek bir yaşam merkezine dönüştürmeyi hedeflediklerini dile getiren Balcı, ilçede yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ettiğini kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...