İl il Yöresel Ürünler Fuarı üçüncü kez kapılarını açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan 'İl İl Yöresel Ürünler Fuarı' 20 Ekim'de kapılarını açıyor.

İl il Yöresel Ürünler Fuarı üçüncü kez kapılarını açılıyor
Malatya
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan ‘İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’ 20 Ekim’de kapılarını açıyor.

Fuar öncesi basın toplantısı düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, 20 Ekim’de başlayacak olan fuarın 29 Ekim 2017 tarihine kadar açık olacağını söyledi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş olarak, Malatya’yı tanıtmak, kültürel değerleri yaşatmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hareket ettiklerini belirten Akın, aynı zamanda kentin ekonomik anlamda da canlanması için zaman zaman bu tarz etkinlikler ve fuarları düzenlediklerini söyledi. Bu yıl 3’üncüsünün düzenleneceği İl İl Yöresel ürünler fuarının Cuma günü saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Fuar alanında kapılarını açacağını söyleyen Akın, temel hedeflerinin Türkiye’nin farklı lezzetlerini ve yöresel ürünlerini Malatyalılarla buluşturmak olduğunu vurguladı. Bu yıl fuar alanını 4 bin metrekareye çıktığını ve 50 ilden 100 firmanın fuarda yer alacağını söyleyen Genel Müdür Akın, “Yöresel Ürünler Fuarı ilk açıldığı yıldan itibaren Malatyalı hemşehrilerimizin beğenisini kazanan bir etkinliğimiz. Bu fuarımızı herkes sahipleniyor, ilgi gösteriyor. 7’den 70’e herkesi 20 -29 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan fuarımıza bekliyoruz” dedi. Edirne’den Kars’a ülkenin bütün yöresel ürünlerinin Malatya’da olacağını kaydeden Akın, “Bütün fuarlarımıza sahiplik eden bütün Malatyalı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda yapmış olduğumuz bu tür çalışmalarımıza desteklerini esirgemeyen Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve değerli basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...