Ortaokul öğretmeninden şiir kitabı

Malatya'nın Darende ilçesinde bir ortaokul öğretmeni 1994 yılından bu yana yazdığı şiirlerini kitap haline getirerek bastırdı.

Ortaokul öğretmeninden şiir kitabı
Malatya
Malatya’nın Darende ilçesinde bir ortaokul öğretmeni 1994 yılından bu yana yazdığı şiirlerini kitap haline getirerek bastırdı.

Darende ilçesinde bulunan Ilıca Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Murat Balcı, 23 yılda kaleme aldığı 94 şiirini “Çisil” adlı ilk kitabında bir araya getirerek, kitabını şiir severlerin ilgisine sundu Aslen Sivas Kangallı olan ve İzmir’de büyüyen öğretmen Balcı, geçtiğimiz yıllarda elim bir kaza sonucu kaybettiği ablasına ithaf ettiği kitabında, şiir yazmanın önemine dikkat çekerek, herkesin anlatacağı bir öyküsü olduğunu fakat herkesin şiir yazamayacağını belirtiyor.

Genç öğretmen kitabında okuyuculara ise, "Şiir, yürekte beslenir, büyür, büyür, çoğalır ve kelimelere dökülür. Bundan dolayı duygularımın kalpten toprağa bir yağmur tanesi olarak inceden inceden düşmesi benzetmesine binaen kitabımın ismini "Çisil” olarak belirledim. Bu kitapta aslında duygularımın öyküsünü yazmak, duygularımın resmini çizmek istedim. Değerli şiir dostları, umut ederim ki duygular deryasında birlikte boğuluruz” diye seslendi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...