Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat yol çalışmalarını yerinde inceledi

Gedik Gençlik Merkezi ve Gedik Mahallesindeki yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçenin çehresini değiştiren yatırımların sürdüğünü söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat yol çalışmalarını yerinde inceledi
Malatya
Gedik Gençlik Merkezi ve Gedik Mahallesindeki yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçenin çehresini değiştiren yatırımların sürdüğünü söyledi.

Yeşilyurt’un vizyonunu değiştirecek çalışmaları bir bir hayata geçirdiklerini, bu hizmetleri yaparken en büyük desteği vatandaşlardan aldıklarını söyleyen Başkan Polat, “Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizdeki tüm yerleşim alanlarının temiz, güvenli ve huzurlu olması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yaz-kış demeden ilçemizdeki eksikleri gidermek adına özveriyle çalışan personellerimiz şu anda da merkez ve kırsal mahallelerinde ilçemizin çehresini değiştirecek çalışmaların altına imza atıyorlar” ifadelerini kullandı.

Gedik Mahallesindeki ara bağlantı yollarındaki araç ve yaya trafiğini daha nitelikli hale getirmek adına bu bölgedeki çalışmaları yoğunlaştığını ifade eden Polat, “7/24 emrinde olduğumuz milletimize hizmet etmek bizim için şereftir. İlçe genelinde üç yıldır devam eden yol açma ve genişletme çalışmalarında toplam 244 bin 385 ton, 2017 yılı Ocak ayı ile Ekim ayı arasında ise 60 bin 929 ton sıcak asfalt serimi yaptık. Kış ayı gelmeden 2017 yılı yatırımlarımız arasında yer alan, ilçemizdeki araç ve yay trafiğini sağlayan ulaşım ağını güçlü hale getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Yolların niteliği kentimizin ve ilçemizin gelişim düzeyini direk etkileyen unsurların başında gelmektedir. Gerek merkezdeki yollarımızın standartları yükseltme gerekse de kırsal bölgelerdeki imar yollarını açma, sıcak asfalt dökümü ve sathi kaplama çalışmalarına ayrı bir önem vermekteyiz. Hızla gelişen yerleşim alanlarımız arasında yer alan Gedik Mahallemizin çehresi, Gedik Gençlik Merkezi, yol açma ve genişletme çalışmasıyla ciddi şekilde değişime uğradı. Gedik Gençlik Merkezimizin etrafında bulunan yolların bir kısmını düzenlerken bir kısım imar yollarını ise açıyoruz, araç ve yaya trafiğimiz artık daha hızlı ve akıcı olacaktır. Mahalle halkımız bu çalışmaların ardından daha rahat ve huzurlu bir hayat yaşayacaktır” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleriyle birlikte inşaatı tamamlanan Gedik Gençlik Merkezini gezen Polat, “Gedik Mahallemizde eskiden kireç ocağı olarak kullanılan daha sonradan atıl duruma geçen yaklaşık 12 dönümlük alan, Gençlik Merkezimiz ve çevre düzenlemesiyle birlikte cazibe merkezine dönüşüyor. Fen İşleri Müdürlüğümüz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz bu bölgemizde yol bakım, onarım ve çevre düzenlemesine ara vermeden devam ediyorlar. Gençlik Merkezimiz, bölgedeki ihtiyaçlara önemli ölçülerde cevap verecek şekilde tam donanımlı, modern bir tasarımla hizmete girecektir. Üç kat üzerinden inşa edilen binamızda çok amaçlı salon, hoby salonu, kafeterya, atölye, el işi atölyesi, bilgisayar odası, etüt odası ve kütüphane bulunacak” dedi.

İlçenin dört bir tarafında sıcak asfalt seriminin yanı sıra kilit taşı ve kaldırım yenileme çalışmalarının yoğunlaşarak devam ettiğini ifade eden Başkan Polat, daha sonra Özalper ve Zaviye Mahallesinde sürdürülen kilit taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Belediye personelleriyle tek tek tokalaşarak kolaylıklar dileyen Polat, “Mahallelerimizin sosyal dokusunu daha güçlü hale getirmek, mahalle kültürünü daha canlı tutmak adına cadde ve sokaklarımızın yol ve kaldırım çalışmalarına özen gösteriyoruz. Aşırı kullanım ya da mevsimsel şartlardan dolayı bozulan yollarımızı ve kaldırımlarımızı modern bir görüntüye kavuşturuyoruz. Büyük bir değişimin yaşandığı mahallelerimiz kilit parke taşı döşeme çalışmalarıyla daha estetik bir yapıya ulaşacaktır” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...