Erzurum’da mangala turnuvası

Erzurum Lider Çocuk Kulübü tarafından 22 Ekim Pazar günü 4 bin yıllık geçmişi bulunan strateji ve zeka oyunu 'mangala' turnuvası düzenlenecek.

Erzurum’da mangala turnuvası
Erzurum
Erzurum Lider Çocuk Kulübü tarafından 22 Ekim Pazar günü 4 bin yıllık geçmişi bulunan strateji ve zeka oyunu ’mangala’ turnuvası düzenlenecek.

Turnuvada, zekalarını kullanıp rakiplerini yenen ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine katılım belgesi verilecek.

Merkez Palandöken ilçesindeki Lider Çocuk Kulübü yönetici Sedef Şık, çağımızın değişim çağı olduğunu ve bizlerin de bu değişime uydurmak için kendimizi sürekli yenilemek durumunda olduğumuzu söyledi. Kendimizi yenilemenin yolunun da zihnimizi sürekli aktif tutmaktan geçtiğini kaydeden Şık, "Zeka oyunları günümüzde tüm eğitim sistemlerinin olan becerileri kazandırmanın en etkili ve eğlenceli yoludur. Zeka oyunları farkındalığı kazandırmak amacı ile Erzurum Lider Çocuk Kulübü’nde ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik Mangala Turnuvası düzenlenecektir. Katılımcılara önce Türk Strateji Oyunu olan Mangala tanıtılacak ardından turnuva yapılacaktır. Turnuva sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecektir. Katılım ücretsizdir" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...