İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün, 2017 yılı 4. Olağan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı
Erzurum
Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün, 2017 yılı 4. Olağan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı.

Palandöken Kaymakamlığı binasında yapılan toplantıda; bir önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi. Çalışma ve İş Kurumu Erzurum İl Müdürü Recep Demir, 2017 yılı üç aylık (Temmuz-Ağustos ve Eylül) dönem aralığında yapılan faaliyetlere yönelik bilgi verdi.

Kamu Kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve STK temsilcilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, işsizliğin önlenmesi konusunda her türlü etkili kararların alınacağını söyledi.

Toplantıda hasta kabul elemanı, cilt bakım elemanı, aşçı yardımcısı, kadın dış giysileri dikimi, halı dokuma, ev tekstil ürünleri hazırlama, ahşap yakma tekniği, aşçı çırağı, zikzak makineci ve çeyiz ürünleri hazırlama elemanı mesleklerinde, meslek edindirme kursu açılmasının, 2017 yılı eğitim planına eklenerek kurul onayına sunuldu.

Mesleki yönelim test bataryası uygulamasının yaygınlaştırılması için Erzurum Çalışma ve İş Kurumu ile işbirliği yapabilecek kurumların belirlenmesi, istihdamında güçlük çekilen “eski hükümlüler, denetimli serbestlikten faydalananlar ve engelliler” için kendi işini kurma projelerine ağırlık verilmesi ve bu konuya katkı sağlayacak kurumlardan görüş alındı. Okullarda Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında “Güvenlik görevlisi” çalıştırılması ile ilgili Kurul üyelerine bilgi verildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Üyeleri’nin görüş ve önerilerinin alınması ile program sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...