19 Ekim muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü Malatya'da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

19 Ekim muhtarlar günü kutlandı
Malatya
19 Ekim Muhtarlar Günü Malatya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilk olarak Muhtarlar Federasyonu Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Tüm muhtar derneklerinin katıldığı törenin ardından muhtarlar, Malatya Valisi Ali Kaban’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Muhtarlar Federasyonu Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren, "Bu günün muhtarlara hayır getirmesini diliyorum. Bunda sonra muhtarlar olarak sizlerle beraber çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti Vali Kaban ise muhtarların gününü kutlayarak, "Aslı olan insanımıza, vatandaşımıza götüreceğimiz hizmettir. Bu götürülecek olan kamu hizmet en güzel, en iyi ve en verimli bir şekilde götürebilmesi yollarının araştırmak ve pratiğe dökmek hepimizin görevidir bunu da keyifle yaptığımız düşünüyorum. Tarihi çok eskilere dayanan müessesenin 21 yüzyılda da vazifesini yapacağında inancımız tamdır” diye konuştu.

Muhtarların tek tip kimlik belgesi verilmesi taleplerini de değerlendiren Kaban, "Muhtar arkadaşlarımızın bu konu ile ilgili bir talebi bu bizim valilik bünyemizi aşan bir konu, onu bir yazı ile Ankara’ya bildirmek en uygun olacaktır, arkadaşlarımız bu konuda bir çalışma yapıyor, bakanlığımızda bu konuya sıcak bakacaktır” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...