Doğanşehir Belediyesinden aşure etkinliği

Doğanşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi. Etkinlikte yaklaşık bin 500 kişiye aşure dağıtıldı.

Doğanşehir Belediyesinden aşure etkinliği
Malatya
Doğanşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi. Etkinlikte yaklaşık bin 500 kişiye aşure dağıtıldı.

Belediye meydanında düzenlenen aşure etkinliği ilçe Müftüsü Şemsettin Karcı tarafından yapılan dua ve aşurenin önemini anlatan konuşma ile başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Muharrem ayının önemine değinerek, “Büyük davalar büyük adamlar ister, büyük adamlar da büyük destanlar yazar. Hz. Hüseyin bunlardan birisidir. Kerbela olayı her ne kadar acı olsa da bu tür olaylara yabancı değildik. Hz. Yahya, Hz. Zekeriya ve Hz. Resulullah’ın fedakarlıkları ve çektikleri tarihimize ışık tutuyor. Ama büyük davaların hiç bir zaman önü tıkanmaz, kendi kahramanlarını sürekli çıkarır bu duygularla bu mübarek günün hayırlara vesile olmasını ve birlik beraberliğimizin daim olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Aşure etkinliğine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Ak Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, CHP İlçe Başkanı Kenan Erdem, MHP İlçe Başkanı Selim Güven ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...