Biz Anadolu’yuz Projesi’nde ikinci öğrenci kafilesi Balıkesir’e uğurlandı

İçişleri Bakanlığının koordinesinde Adıyaman Valiliği tarafından yürütülen Biz Anadolu'yuz projesi kapsamında Adıyaman'dan 194 kişilik ikinci öğrenci kafilesi Adıyaman Belediyesinin desteği ile Balıkesir'e gönderildi.

Biz Anadolu’yuz Projesi’nde ikinci öğrenci kafilesi Balıkesir’e uğurlandı
Adıyaman
İçişleri Bakanlığının koordinesinde Adıyaman Valiliği tarafından yürütülen "Biz Anadolu’yuz" projesi kapsamında Adıyaman’dan 194 kişilik ikinci öğrenci kafilesi Adıyaman Belediyesinin desteği ile Balıkesir’e gönderildi.

Adıyaman Valiliği tarafından İçişleri Bakanlığı himayesinde "Biz Anadolu’yuz" projesi kapsamında ilk öğrenci kafilesi 12-15 Ekim tarihleri arasında Balıkesir iline gönderilmişti. Proje kapsamında öksüz, yetim, yoksul aile çocukları ile şehit ve gazi çocuklarından seçilen 194 kişilik ikinci öğrenci kafilesi Adıyaman Belediyesi tarafından kiralanan uçakla Balıkesir’e gönderildi. Uğurlama törenine Vali Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcıları Adem Kaya, Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci ile öğrenci velileri katıldı. İller arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi amacıyla 4 gün boyunca Balıkesir’i akranlarıyla bir araya gelecek olan Adıyamanlı öğrenciler, Balıkesir’in tarihi ve doğa güzelliklerini gezecekler. Uğurlama töreninde konuşan Vali Nurullah Naci Kalkancı, "Bu proje İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun bizzat kendisi tarafından hayata geçirilen bir projedir. Bu proje 81 ilimiz tarafından karşılıklı uygulanacak bir projedir. Bu proje Güneydoğu illerimizden başlanarak doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi kaynaştırma, tanıştırma ve öğrencilerin birbiriyle arkadaşlık ve dostluk kurma projesidir. Proje kapsamında öğrencilerimiz ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini de tanımış olacak. Biz Adıyaman olarak Balıkesir ilimizde eşleştik. Bu proje kapsamında ilk öğrenci kafilemizi geçtiğimiz hafta Balıkesir ilimize gönderdik. Çocuklarımız 4 gün boyunca Balıkesir’in tarihi ve doğal güzelliklerini gezip gördüler. Bu projeyi İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde Adıyaman Valiliği olarak belediye başkanlığımızla birlikte yürütüyoruz. İlk öğrenci kafilesinin yolculuk masrafları Valiliğimiz tarafından bir firmaya ait özel uçak kiralanarak karşılanmıştır. İkinci kafileyi ise belediyemiz gönderiyor. Bütün öğrencilerimizin güler yüzlü bir şekilde kazasız ve belasız gidip gelmelerini diliyorum” dedi. Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmaları durumunda öğrencilere kendi özel cep numarasını vererek, hayırlı yolculuklar dileyip, öğrencilerin Adıyaman’ın en iyi şekilde temsil etmelerini istedi. Vali Kalkancı ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu daha sonra öğrencilerle fotoğraf çektirerek, ikinci kafileyi yolcu etti.

Projesi kapsamında Adıyaman’da Balıkesir’e toplam 2 bin 300 öğrencinin gönderileceği projeye 2018 yılında da devam edileceği öğrenildi.

(CK-SD-Y)

.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...