Gürün ve Kangal’da Muhtarlar Günü kutlandı

Sivas'ın Gürün ve Kangal ilçelerinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Gürün ve Kangal’da Muhtarlar Günü kutlandı
Sivas
Sivas’ın Gürün ve Kangal ilçelerinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Gürün ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mahalle ve köy muhtarlarının, Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan etkinlik, Gürün Muhtarlar Derneği’nde devam etti. Muhtarlık görevinin önemine değinen Gürün Kaymakamı Hicabi Aytemür, burada yaptığı konuşmada, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Muhtarların demokrasinin özü olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Nami Çiftçi de "Belediye olarak her zaman muhtarlarımızın yanındayız. İlçemize hizmet eden tüm birimlerimiz, bir mahalleyle ilgili bilgiye ihtiyaç duyduğunda ilk kapısını çaldığı kişi o mahallenin muhtarıdır. Çünkü mahalle muhtarı o mahallenin can damarıdır." diye konuştu.

Kangal ilçesinde ise Muhtarlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Günün anlam ve önemini belirtilen konuşmaların yapıldığı programa Belediye Başkanı Mehmet Öztürk ve muhtarlar katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...