Sivas’ta köylere 58 adet halı saha yapılıyor

Sivas Valiliği ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın da finans desteği sağladığı 58 halı sahanın yapım işi İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından hayata geçiriliyor.

Sivas’ta köylere 58 adet halı saha yapılıyor
Sivas
Sivas Valiliği ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın da finans desteği sağladığı 58 halı sahanın yapım işi İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından hayata geçiriliyor.

Köylerde yaşayan gençleri spora yöneltmek, onların beden ve zihin olarak gelişimine katkı sağlamak ve boş zamanlarını sporla değerlendirmelerini sağlamak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında Sivas merkez ve ilçelere bağlı 58 köyün halı yapımında sona gelindi.

Halı saha yapılacak olan köylerin, nüfus yoğunluğuna ve halı saha yapılabilecek alanların ihtilaflı olmamasına dikkat edilerek belirlendiğini vurgulayan Vali Davut Gül, tamamlanan halı sahaların birer birer hizmete açıldığını ifade ederek,"Merkezden ilçelere, ilçelerden köylere, insanın yaşadığı her yere hizmet taşıyarak; herkesin yaşadığı yerde mutlu olmasını amaçlıyoruz. Köylerimizin işlevselliğini ortaya koyduğumuz her proje ile geliştirerek, kırsal göçü de engellemeye çalışıyoruz" dedi.

42 köyde halı sahanın yapım işi tamamlanırken, 16 köyde ise çalışmalarda son noktaya gelindi. Alt yapısının yapılarak inşaat aşamalarının bitirildiği köylerde, sahaların halıları serilecek ve saha tel örgü ile çevrilecek. Proje 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar tamamlanarak, muhtarlıklara ve vatandaşlara emanet edilecek.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...