Keban’da ‘Muhtarlar Günü’ kutlandı

Keban ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Keban’da ‘Muhtarlar Günü’ kutlandı Güncel

Kutlamalar, Keban 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma törenin ardından Hacı Fevzi Efendi Konferans Salonu'nda devam etti.

Keban Kaymakamı Hayrettin Baskın, çelenk sunma töreninde yaptığı konuşmada, muhtarlık sisteminin bir mahalli idari birim olarak yer aldığını belirtti.

İki asır tarihi olan muhtarlığın günümüze kadar varlığını sürdürdüğünü anlatan Kaymakam Baskın, "Katılımcılığın ve demokrasimizin en temel birimi olan muhtarlık sistemi malumunuz olduğu üzere devlet kurumları ile vatandaşlar arasında köprü vazifesini görmektedir." dedi.

Altınkürek Mahallesi Muhtarı Güven Gülmez ise, günün anlam ve önemini belirtti.

Törene, Belediye Başkanı Fethiye Atlı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Nursi Çağlak, İlçe Emniyet Müdürü Kubilay Yurtseven, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Münür Yıldız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaddin Seçkin, İlçe Özel İdare Müdürü  Sadi Oruç, diğer yetkililer ve muhtarlar katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...