'Lokantacı esnafımız mağdur ediliyor'

Elazığ Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, basın toplantısı düzenleyerek esnafların sorunları hakkında açıklamalarda bulundu.

'Lokantacı esnafımız mağdur ediliyor' Güncel

“ESNAFLARIN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN BÜYÜK GAYREK GÖSTERİYORUZ”

Başkan Ulaş,2010 yılından itibaren Elazığ Lokantacılar Esnaf Odası Başkanlığını yürüttüğünü ifade ederek, göreve geldikten sonra esnafların sorunlarını çözmek için büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

BAŞKAN ULAŞ: “HER ESNAF KENDİ İŞİNİ YAPSIN”

Esnafların yaşadıkları sorunları sıralayan Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, “Fırıncı esnafların yemek yapıp satması lokantacı esnafımızı çok mağdur ediyor. Kasaplar yemek fabrikası gibi yemek yapıyorlar bu uygulamaya hemen son verilmesi lazım. Buradan esnaflara seslenmek istiyorum her esnaf kendi işini yapsın diğer esnaflarımızın ekmeğinde gözü olmasın. Her esnafımız kazansın. Bazı kıraathaneler ve çay ocaklarında, çiğköfte ve tost yapılıp satılıyor. Kolluk kuvvetlerine defalarca irtibata geçmemize rağmen bu durumun önüne bir türlü geçemiyorlar. Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız vatandaşlarımıza yemek veriyor. Bizler lokantacılar olarak Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın çalışanlarına yemek vermesine karşı değiliz ama dışarıdan gelen vatandaşlara yemek vermesine karşıyız. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Bu duruma bir önce son verilmesi lazım. Ülkemizde okullar açıldığında esnaflarımızın işi açılır ama bizim Elazığ’da lokantacı esnaflarımızın işleri açılmıyor. Öğrencilerimizi öğlen arasında izin versinler istedikleri yerde yemeklerini yesinler. O zaman esnaflarımızın bir nebze işleri daha iyi olacağını düşünüyorum. Cuma Pazarı ve İstasyon Caddesindeki esnaflarımızın sıkıntıları çok. Cuma Pazarında ki çalışmalar 1 yılı aştı ve çalışmalar devam ediyor. Bu alana araç giremiyor. Bu yüzden esnafımız kan ağlıyor. Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz sürekli olarak yetkililerimiz gittiğinde esnafımız işlerinin iyi olduğunu söylüyor ama esnafımızın iç yüzünü oda başkanları olarak bizler daha iyi bilmekteyiz. Bu çalışmalar biran önce bitmesi lazım. Esnaflarımız BAĞ-KUR borçlarını dahi ödemekte zorlanıyor. Odamızın 600 civarında üyesi var yarıya yakını BAĞ-KUR’unu ödeyemiyor. Hastaneye gidemiyor. Bunun en büyük nedeni ise bazı esnafların bizim sektörün işlerini yapmasıdır. Köfteciler Sokağımız yapıldı. Çalışmalar dolayısıyla Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederiz. Sokağımıza yapılan sabit dubalar dolayısıyla büyük araçlar sokağa giremiyor. Bundan dolayı esnaflarımızın ürünlerini getirmekte çok zorlanıyor. Belediye Başkanımızla görüştük. Sokağımıza elektronik dubalar koyulacak en kısa sürede. Esnaflarımıza bol kazançlar diliyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...