Rektör Çomaklı’dan Bilim Şenliği’ne tam not

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, TÜBİTAK'ın destekleriyle Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen, Bilim Şenliği'ni ziyaret etti.

Rektör Çomaklı’dan Bilim Şenliği’ne tam not
Erzurum
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, TÜBİTAK’ın destekleriyle Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen, Bilim Şenliği’ni ziyaret etti.

17-19 Ekim tarihleri arasında Nene Hatun Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Bilim Şenliğinde öğrencilerin hazırladıkları bilimsel çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Çomaklı ve yönetimi, gerçekleştirilen deneysel çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Üniversite öğrencilerinin bilimsel etkinlikler yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çomaklı, üniversitelerin gerçekleştirdikleri bilimsel ve kültürel çalışmalarla bilim dünyası içinde yer alacaklarını belirtti.

İlk ve ortaokul öğrencilerinin de gelecekte yapacakları projelere ilham kaynağı olacak Bilim Şenliğini ziyaret etmelerinden mutlu olduklarını söyleyen Eğitim Fakültesi öğrencileri; bu şenliği, hem yeni proje ve bilimsel çalışmalar yapmak, hem de genç nesillere örnek olmak için gerçekleştirdiklerini söylediler.

Öğrencilerin AR-GE faaliyetlerini Atatürk Üniversitesi olarak her zaman destekleyeceklerini de sözlerine ekleyen Çomaklı: “Öğrencilerimizin yapacağı çalışmalar, üniversitemiz ve ülkemizin geleceği için çok önemli. Genç nesillerimizin bilimi merak etmesi, deneyler ve çalışmalar yapması bizleri mutlu ediyor. Bizlere düşen görev ise evlatlarımızı yönlendirmek ve onlara her konuda destek olmaktır. Bu desteklerle öğrencilerimizin iyi bir eğitim alıp, vatanına ve milletine hayırlı birer vatandaş ve bilim adamı olarak ülkelerine hizmet edeceklerine olan inancım ise tamdır. ”dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...