Belarus Ankara Büyükelçisi Savinykh Başkan Sekmen’i ziyaret etti

Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti. Büyükelçi Savinykh, ziyarette yaptığı değerlendirmede, Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Türkiye ile Belarus ilişkileri aktif bir şekilde gelişmeye başladı. Geçen sene Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Belarus'a yaptığı ziyaretle bu ilişkiler başka bir boyuta taşındı. Cumhurbaşkanımızla yapılan görüşmelerle stratejik gelişmeler de başlamış bulunmaktadır. Belarus'ta Ankodor firmasıyla beraber burada bir endüstri bölgesi kurmak istiyoruz dedi. Başkan Sekmen'e yatırım için gösterilen ilgiden ötürü teşekkür eden Savinykh, Büyükşehir'in vereceği tüm destekler için şimdiden teşekkür ediyoruz. Eminim ki Türkiye ve Belarus birçok ortak proje yapabilecek durumdadır. İki tarafında karşılıklı olarak faydalanabileceği ortak yapabileceğimiz birçok proje var. Türk insanı ile Belarus insanının mantalitesi, kültürü birbirine çok yakındır. Bu yüzden rahatlıkla çalışabileceğimize inanıyorum diye konuştu. Ziyaret ve yatırım isteğinden ötürü duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Sekmen de, şunları kaydetti: Belarus bizim yakın bölgemizde olan ve işbirliği yapmak istediğimiz ülkelerden birisidir. Elbette ki karşılıklı iş birlikleri diyaloğumuzu daha da artıracaktır. Ve bu iş birliğini çok arzu ediyoruz. Bahsi geçen firmanın teklifi bize geldiğinde biz de kendilerine teklif etmiştik gelin bu yatırımların tamamını 'Erzurum'da yapın' demiştik. Böyle bir teklifin gelmesi gerçekten bizi mutlu etti. Ne kadar bir araziye ihtiyaçları olacaksa biz hemen yazılı teklifi alalım. İnşallah hayata geçecek bu projeyle ilimizin yatırım imkn ve olanakları daha da artacak.

Belarus Ankara Büyükelçisi Savinykh Başkan Sekmen’i ziyaret etti
Erzurum
Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti. Büyükelçi Savinykh, ziyarette yaptığı değerlendirmede, “Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Türkiye ile Belarus ilişkileri aktif bir şekilde gelişmeye başladı. Geçen sene Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belarus’a yaptığı ziyaretle bu ilişkiler başka bir boyuta taşındı. Cumhurbaşkanımızla yapılan görüşmelerle stratejik gelişmeler de başlamış bulunmaktadır. Belarus’ta Ankodor firmasıyla beraber burada bir endüstri bölgesi kurmak istiyoruz” dedi. Başkan Sekmen’e yatırım için gösterilen ilgiden ötürü teşekkür eden Savinykh, “Büyükşehir’in vereceği tüm destekler için şimdiden teşekkür ediyoruz. Eminim ki Türkiye ve Belarus birçok ortak proje yapabilecek durumdadır. İki tarafında karşılıklı olarak faydalanabileceği ortak yapabileceğimiz birçok proje var. Türk insanı ile Belarus insanının mantalitesi, kültürü birbirine çok yakındır. Bu yüzden rahatlıkla çalışabileceğimize inanıyorum” diye konuştu. Ziyaret ve yatırım isteğinden ötürü duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Sekmen de, şunları kaydetti: “Belarus bizim yakın bölgemizde olan ve işbirliği yapmak istediğimiz ülkelerden birisidir. Elbette ki karşılıklı iş birlikleri diyaloğumuzu daha da artıracaktır. Ve bu iş birliğini çok arzu ediyoruz. Bahsi geçen firmanın teklifi bize geldiğinde biz de kendilerine teklif etmiştik gelin bu yatırımların tamamını ‘Erzurum’da yapın’ demiştik. Böyle bir teklifin gelmesi gerçekten bizi mutlu etti. Ne kadar bir araziye ihtiyaçları olacaksa biz hemen yazılı teklifi alalım. İnşallah hayata geçecek bu projeyle ilimizin yatırım imkân ve olanakları daha da artacak.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...