Muhtarlar Günü Akçadağ’da kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü Akçadağ'da düzenlenen törenle törenle kutlandı.

Muhtarlar Günü Akçadağ’da kutlandı
Malatya
19 Ekim Muhtarlar Günü Akçadağ’da düzenlenen törenle törenle kutlandı.

Akçadağ Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aslantaş, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Arif Tutal, CHP Akçadağ İlçe Başkanı Muhiddin Şahin, CHP eski İlçe Başkanı Ali Aslan, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile mahalle muhtarları katıldı. Atatürk büstüne çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından programda bir konuşma yapan Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, "Öncelikle muhtarlara bir gün ihdas eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kıymetli üyelerine teşekkür ediyorum. 200 yıllık geçmişi olan muhtarlık müessesesi sadece mahallenin yoluyla, suyuyla, elektriği ile ilgilenen değil, mahallesinin yeri geldiğinde veterineri, eğitimcisi olan cefakar muhtarlarımıza böyle bir gün tahsis edildiği için ve bugünü kutlamak üzere hazır bulunan tüm hemşehrilerimize saygı ve hürmetlerimi sunuyor, muhtarlar gününün ilçemize, muhtarlarımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Meydanında yapılan törenin ardından muhtarlar Akçadağ İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kaymakam Demirhan, "Muhtarlarımız kamu yönetimi sistemi içerisinde önemli bir yere sahip. Kırsaldaki en uçtaki toplumun taleplerini kaymakama, valiye diğer üst birimlere ihtiyaçları ileten bir birim. Bu manada muhtarlarımızla her zaman güzel bir işbirliği içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Akçadağ’da köylerimizdeki sıkıntıları takip etmede sorunları çözme konularında muhtarlarımız gayet gayretli ve hevesle işlerini yerlerine getirmektedirler, muhtarlarımız tebrik ediyor, muhtarlar gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Kaymakamlık ziyareti sonrası Akçadağ Belediyesini ziyaret eden heyet daha sonra Akçadağ Emniyet Müdürü Mustafa Tunç ve İlçe Garnizon Komutanı Teğmen Halil Pehlivan ile birlikte ilçede ikamet eden şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek şehit ailelerine taziyelerini sundular. Kızılay’a kan bağışında da bulunan muhtarlar heyeti daha ilçede düzenlenen aşure etkinliğine katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...