Elazığ OSB 5. kısım altyapı çalışmaları açılış töreni

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, ülkeye yatırım yapan tüm sanayicileri taktir ettiklerini belirterek, ‘Bir yatırım için emek veren, bir kişiyi istihdam eden insanın eli öpülür.’ dedi.

Elazığ OSB 5. kısım altyapı çalışmaları açılış töreni Güncel

Yapımı tamamlanan Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 5. kısım altyapı çalışmalarının açılış törenine katılan Çelik, OSB'lerin bölgesel sorunlarını ilgili paydaşlarla konuşmak ve istişarelerde bulunmak üzere Elazığ'da bulunduklarını belirtti.

Ülkede 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin karşısında duran, kahramanlar gibi ülkenin geleceği için yatırım yapan sanayicilere de kahraman gözüyle baktıklarını ifade eden Çelik, bu bakımdan sanayi yatırımı yapan bütün işadamlarının ülke için değerli bir faaliyet yürüttüklerini söyledi.

Elazığ'ın sanayi alt yapısı ile yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

''Bir yatırım için emek veren, bir kişiyi istihdam eden insanın eli öpülür. Dolayısıyla yatırımcıyı hepimizin takdir etmesi lazım. Şüphesiz çalışanlarımızla birbirlerini kucaklayan bu yapı, ülkemizi ve milletimizi namerde muhtaç yapmaz. Bu yüzden de bu güzel faaliyette bulunduğumuz için mutluyuz. Bakanlığımızın destekleri ve katkılarıyla ama işi yapan sizlersiniz. Bizler devletin imkanlarını size şu pay düştü deyip yolluyoruz buralara. Ama al olan sizin yaptıklarınızdır.  O yüzden devletimiz ve hükümetimiz sizinle beraberdir ama milletimizin ufku her şeyin önündedir diyoruz.''

Elazığ Valisi Çekin Oktay Kaldırım ise ülkenin geleceği için yatırım yapan tüm sanayicilerin değerli olduğunu belirterek, ''Onlar için ne yapsak azdır, ne yapsak yeridir. Bizim tabi kamu olarak yatırım ortamını iyileştirip, yatırım ekosistemini iyi hale getirip yatırımcının önünü açmamız lazım. Bürokratik engelleri hızlı bir şekilde kaldırıp, çok hızlı bir şekilde karar alma, yatırım ve onay süreçlerinde önlerini açmamız ve bunu sağlamamız lazım." diye konuştu.

''ÜLKEMİZİ 2023 VE 2071 HEDEFLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ''

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükçü de 1961 yılında başlayan organize sanayi bölgeleri sürecinin bugün Türkiye'de 315 OSB ile her ilin üretim üsleri haline geldiğini dile getirdi.

Ülke olarak üretim kabiliyetlerini ve kapasitelerini geliştirmeleri halinde dünya ülkeleri ile rekabeti sürdürülebilir hale getirebileceklerini vurgulayan Kütükçü, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''İş adamlarımız 15 Temmuz ihanetini yaşadığımız darbe girişiminden sonra öyle bir milli duruş gösterdiler ki 6 ay sonra 2017 ocak ayından itibaren Türkiye'de ekonomik göstergelerin tamamı pozitife döndü. Sanki o süreç yaşanmamış gibi herkes işini gücünü en iyi şekilde yaptı ve yatırımlarını ortaya koydu. Türkiye'nin çöküşünü görmek isteyenlere rağmen ekonomik aktivitesiyle hamdolsun dimdik ayakta durdu, devletinin arkasında durdu ve bugün ihracat rekoruna giden bir 2017 inşa etti.''

Türk iş dünyasının bu başarısını aynı kararlılıkla ve milli duruşla sürdüreceğini aktaran Kütükçü, ''Bugün hala ülkemize saldırmakta olan, ülkemizi farklı sebeplerle farklı yerlerden kıskaç altına almak isteyenlere rağmen biz yürüyüşümüzü sürdüreceğiz ve ülkemizi mutlaka 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştıracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, iş dünyası olarak bu kararlılığımız devam ediyor.'' dedi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...