ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa: "2023’e kadar köylerdeki elektrik şebekelerini yenileyeceğiz"

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa 2023 yılına kadar köylerdeki elektrik şebekelerinin yenileneceğini söyledi.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa: Sivas
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa 2023 yılına kadar köylerdeki elektrik şebekelerinin yenileneceğini söyledi.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Kurumsal İletişim Müdürü Kazım Şeker, Yatırım Direktörü Mustafa Altun, Sistem İşletme Direktörü Özgür Alpaslan ile birlikte 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Duran Koç ve muhtarlar tarafından karşılanan Akboğa ve beraberindekiler muhtarların gününü kutladı.

Ziyarette konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa,"En başta bizim müşterilerimizin fahri temsilcisi olan siz değerli muhtarlarımın muhtarlar gününü kutluyorum. Muhtarlarımız tüketicilerimizin köprüsü gibi çalışıyorlar. Mahallelerin sorunlarını ve sıkıntılarını bize doğru bir şekilde çalışıyorlar. Biz muhtarlarımız için WhatsApp hattı ve çağrı merkezimizde muhtarlarımıza öncelik veriyoruz. Mahallelerimiz de aydınlatma ile ilgili çalışmalarımızı arkadaşlarımız yapıyorlar. Aydınlatma ile ilgili sorunumuz olduğunu biliyorum. Sorunumuz şu 2 binli yıllarda inyatürle ilgili sıkıntılardan dolayı aydınlatma farklı bir armatüre geçildi. 110 bin adet olan bu armatürleri komple değiştirmeye çalışıyoruz. 2017 yılı içerisinde 50 bin adet olmak üzere seneye de 60 bin adet olmak üzere komple değiştireceğiz. Bu nedenle mahallelerimizde çalışmalarımız başladı ve bazı mahallerimiz de bitti. Şuan ki şebekelerimiz mevcut şebekelerimiz mevcut ömrünü doldurmuş olabilir. Ama kaliteli enerji ile ilgili sorun sıkıntı olan yerlere öncelik veriyoruz. Belediyenin yaptığı çalışmalarında işbirliği içerisindeyiz. Belediyenin çalışma yaptığı alanlardaki kabloları yer altına alıyoruz. Acil bir sıkıntı varsa o bölgeleri yer altına alıyoruz. Bizde önümüze bir hedef koyduk 2023 yılına kadar bütün köylerimizin şebekelerini elden geçirerek yenilemeyi düşünüyoruz. Bu şebekeler 35-40 yılı bulan şebekeler. Köyler de çok çok önemsediğimiz yerler, çünkü ülkemizin kalkınabilmesi için köylerimizin alt yapısının hazır olmasını düşünüyoruz" dedi.

AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin’in de hazır bulunduğu ziyarette muhtarlara çeşitli hediyeler verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...