Elazığ'dan kısa kısa

13 Ağustos 2015

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

BAYANLARA AHŞAP OYMACILIĞI VE BOYAMA KURSU 
Elazığ Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle bayanlara yönelik ‘Hayat Boyu Öğrenme Projesi’ kapsamında, Ahşap Oymacılığı ve Boyama kursu açılacak. 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ahşap Oymacılığı ve Boyama kursuna, 15-45 yaş aralığında, öğrenci olmamak kaydıyla en az ilköğretim mezunu olan ve sigortalı bir iş sahibi olmayan bayanların katılabileceği belirtildi. Açıklamada, kursa katılmak isteyen bayanların 14.08.2015-28.08.2015 tarihleri arasında 1 adet kimlik fotokopisi, 1 adet fotoğraf, ikametgâh örneği ve mezun olunan okul diploması ile birlikte Elazığ Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Kalite Yönetim Bürosu’na başvurmaları gerektiği belirtilerek, “Bayanlara meslek edindirme anlamında önemli katkı sağlayacak kursa, 25 asil, 10 yedek olmak üzere 35 kişinin başvurusunun kabul edilecek. Bayanlarımızın üretim sürecinde yer almalarına katkı sağlayacak olan bu proje doğrultusunda verilecek 6 aylık eğitim sonunda kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek” denildi. 

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü personeli kan bağışında bulundu.  

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan 26 personel gönüllü olarak, kan bağışında bulundu. Kendisi de kan bağışında bulunan Bölge Müdürü Ziya Polat, kanın sadece acil durumlarda değil, sürekli ihtiyaç olduğunun bilincinde olduklarını söyledi. Polat, “Sürekli kan bağışçısı olmanın insanlığımızın, sorumlu vatandaşlığımızın bir gereğidir. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen etkinlikte gönüllü olarak gelip kan bağışında bulunan personelimize de teşekkür ediyorum. Kan bağışı konusunda vatandaşlarımızı ve kurum, kuruluşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

ZÜBEYDE HANIM CADDESİ’NDE YOL VE KALDIRIM DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Zübeyde Hanım Caddesi’nde yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandı. Çalışmalar nedeniyle cadde 13.08.2015 tarihinden itibaren 15 gün süreyle trafiğe kapalı olacak.
Trafik akışını rahatlatmak ve daha kaliteli sürüş imkânı kazandırmak amacıyla başlatılan çalışmalar nedeniyle, trafik akışında da yeni bir düzenlemeye gidildi. Yapılan düzenlemeyle sürücüler Ahmet Aytar Kavşağı’ndan Vali Fahribey Caddesi’ni takip ederek, 2. etaptan Çevreyolu istikametine devam ediyorlar. 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sürücüler alternatif güzergâhları kullanmaları konusunda uyarılarak, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Zübeyde Hanım Caddesi’nde yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandı. Çalışmalarımız nedeniyle vatandaşlarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” denildi. 

ELFED BAŞKAN ALAN'I ZİYARET ETTİ 
Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Yönetim Kurulu Başkanı Faik İÇMELİ, Elazığ Turizm Derneği Başkanı Av.Burak SOYLU ve ELFED Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında 08-11 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Elazığ Tanıtım Günleri için istişarede bulunuldu. 

Başkan Alan yaptığı değerlendirmede "İllerin tanıtımı açısından gerçekleştirilen bu etkinliklerin çok anlamlı ve faydalı olduğunu vurgulayarak, ilimizin hem sanayi ürünlerinin tanıtımında hem de kültürel ve sosyal anlamda il dışında bulununan hemşehrilerimizi bir araya getirmesi nedeniyle memnuniyetini ifade ederek, Oda olarak Ekim ayı içesinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe önceki yıllarda olduğu gibi destek vereceklerini" ifade etti.

BULVAR, CADDE VE SOKAKLAR YENİLENİYOR
Elazığ Belediyesi, modern yollar ve kaliteli sürüş sağlamak amacıyla şehrin dört bir yanında asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Şehrin farklı noktalarında devam eden çalışmalar doğrultusunda Gazi Caddesi Akın Sokak’ta başlatılan asfalt çalışmaları tamamlanarak, hizmete sunuldu. Ekipler, toplu taşıma güzergâhı olan M.Cemiloğlu Caddesi üzerindeki asfalt serim çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar kısa sürede tamamlanarak, cadde hizmete sunulacak. 

Vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanan çalışmalarla ilgili olarak konuşan Sürsürü Mahallesi Muhtarı Abdulkerim Sarıaydın, “Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 15 gündür Sürsürü Mahallesi’nin farklı noktalarında çalışmalarını sürdürüyor. İnanıyorum ki gerçekleştirilen bu yoğun çalışmayla mahallemizde asfalt sorunu kalmayacak. Bu nedenle Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a çok teşekkür ediyorum” dedi. 

KANAL 23'DEN BAŞKAN ALAN'A ZİYARET
Kanal 23 Yönetim Kurulu Başkanı Murat Varol, Genel Yayın Koordinatörü İbrahim Menengiç ve Gazeteci-Yazar Vehbi Coşkun, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında, ilimiz ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunuldu. Başkan İdris ALAN ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

NİKÂHLAR CANLI YAYINDA
Elazığ Belediyesi yepyeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Belediye Nikâh Salonu’nda kıyılan nikâhlar, Belediye web sitesinden canlı olarak yayınlanıyor. 

Yeni uygulamayla çiftlerin nikâhına katılamayan eş-dost ve akrabaları, dünyanın herhangi bir noktasında canlı olarak nikâhı izleme fırsatı buluyor. Aradaki mesafeleri kaldıran bu yeni uygulamayla ilgili olarak bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “İnsanlar bu özel anlarında sevdikleriyle bir arada olmak isterler. Hemşehrilerimiz dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, yeni uygulamamız sayesinde bu özel ana şahitlik edebilecekler. Nikâh Salonundan canlı yayını izlemek isteyen vatandaşlarımız, canlı yayın sayfasına belediyemiz web sayfası www.elazig.bel.tr de, Ana Sayfada ise e-belediye altında bulunan içerik listesinden erişebilirler. Hemşehrilerimizin mutluluklarını paylaşarak çoğaltacakları ve mesafelerin kaldırıldığı bu uygulama şehrimize hayırlı olsun” dedi. 
Çiftlerin rızası doğrultusunda ücretsiz olarak sunulan ve vatandaşlardan beğeni toplayan uygulamaya yoğun ilgi gösteren çiftler, hizmetten duydukları memnuniyeti ifade ederek,  “Nikâhımıza katılamayan birçok akrabamız oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir’den dayılarımız, teyzelerimiz internetten canlı olarak nikâhımızı izleme fırsatı buldular. Bu güzel uygulama için Elazığ Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dediler.

KÜLTÜR PARK ÖZEL KONUKLARINI AĞIRLADI 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Gazi Huzurevi sakinlerini, şehrin yeni yaşam merkezi Kültür Park’ta ağırladı.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz konuklarını kapıda karşılayarak, ilk olarak yemekte bir araya geldiler. İyilik temennilerinde bulunarak bir konuşma yapan Başkan Yanılmaz, “Siz büyüklerimizden her zaman dua bekliyoruz. Uzun yıllar bu ülkeye hizmet ettiniz. Şimdi de bizim görevimiz sizlere hizmet etmektir. Sizlerin bir kardeşi, bir evladı olarak sizlerle olduğumu bilmenizi isterim” diye konuştu. 

Kültür Park gezisine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Altun ve İl Müdür Yardımcısı Ahmet Demirdağ da katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Altun yaptığı konuşmada, “Sayın Başkanımız sadece yaşlılarımıza değil, çocuklarımıza ve diğer kurumlarımıza da her zaman çok yakın ilgi gösteriyorlar. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Oldukça keyifli sohbetlerin yapıldığı yemeğin ardından Başkan Yanılmaz, baştacı yaşlılarımızla birlikte Kültür Park’ı gezdi. Kule Restoran’dan şehre nazır sohbetlerle renklenen gezi süresince Başkan Yanılmaz, konuklarıyla bire bir yakından ilgilendi.

Gazi Huzurevi sakinlerinin oldukça keyif aldığı gezide, şehrin yeni gözbebeği Kültür Park, ziyaretçilerinden büyük beğeni kazandı. 

BAŞKAN YANILMAZ ESNAFLARLA BULUŞTU
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Meclis Salonu’nda esnaflarla bir araya geldi. Toplantıya Sıhhi Tesisatçılar ve Demir Doğramacılar Odası Başkanı Mehmet Çete, Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem ile üyeler katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Sıhhi Tesisatçılar ve Demir Doğramacılar Odası Başkanı Mehmet Çete, kendilerine verdiği büyük destekten dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.
Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem de konuşmasında her an yanlarında yer alarak kendilerine destek verdikleri için Başkan Yanılmaz’a teşekkür ederek, “Bizler de Elazığ’a hizmet yolunda atılmış her adımda Sayın Başkanımızın yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, her zaman esnaflarla bir araya gelmeye özen gösterdiklerinin altını çizerek, “Biz bu şehri birlikte yöneteceğiz. Bu şehri, Belediye Başkanı’nın odasından yönetmeyeceğiz” dedi.
Kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Yanılmaz,  “2023 yılına kadar Elazığ’da planladığımız kentsel dönüşüm yaklaşık 25 bin konuttur. Cumhuriyet, Sürsürü, Zafran, Kızılay, Aksaray, Gümüşkavak, Çatalçeşme, Salıbaba ve Karşıyaka mahalleleri, kentsel dönüşüm çalışmalarını öncelikle gerçekleştireceğimiz mahallelerdir. 25 bin konut demek her konuttaki tesisat demektir, sizlere iş imkânı demektir. Hepimiz mesleğimize saygı göstereceğiz. İşimizi sağlam ve düzgün yapacağız. Kalitemiz sadece Elazığ’da değil çevre illerden de fark edilmelidir ki, çevre illerden de çalışmalarınıza talep gelsin. Bizler tüm çalışmalarımızla, Elazığ’ı hem komşularımıza, hem Türkiye’ye hem de tüm dünyaya kaliteli yaşanabilir bir şehir olarak sunmalıyız” diye konuştu.

‘ELAZIĞ’IN ÜMİDİNİ KIRAN OLUMSUZLUKLAR ORTADAN KALDIRILACAK’
Forum İş Merkezi üzerinde bir yıldır çalıştıklarını anlatan Başkan Yanılmaz, “Forum İş Merkezi’nin hafriyatı alındı. Bizler Elazığ’ın ümidini kıran yerleri ortadan kaldırmalıyız. Eski YİMPAŞ binası, Şorşor Deresi, MİSLAND ve Forum İş Merkezi Elazığ’ın ümidini kırıyordu. Örneğin Forum İş Merkezi büyük ümitlerle, büyük paralarla açılmış. Ancak aynı hızla terk edilmiş. Gösterdiğimiz çabalar sonucunda yatırımcıyı şehrimize çektik. Yeni yapılacak alış-veriş merkezi, Olgunlar, Sürsürü mahallelerine değer katacaktır. Elazığ’a değer katacak bütün çalışmalara katkı sağlayacağız. Elazığ’da ümit kıran olumsuzlar ortadan kaldırılarak, yatırımın yapıldığı bir şehir olacak” şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
porno izletürkçe pornosex hikayeleri
izmir escort bursa escort bursa escort denizli escort gaziantep escort izmir bayan escort istanbul escort istanbul escort izmir escort