Yakıcı güneşin altında ekmek kavgası

Hava sıcaklarının artması nedeniyle vatandaşların dışarı bile çıkmadığı saatlerde Elazığ'da inşaat işçileri 40 derece sıcağın altında çalışıyor.

Yakıcı güneşin altında ekmek kavgası Güncel

Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava Elazığ’da etkili olmaya devam ediyor. Nem ile sıcak birleştiğinde hissedilen sıcaklığın yaklaşık 40 derece olduğu Elazığ’da vatandaşlar gün içerisinde sokağa çıkmaya çekiniyor. Ancak ekmek parası için sıcağın altında 8 saat çalışmak zorunda kalan inşat işçileri gün içerisinde zor anlar yaşıyor. Ekmek parası için ter döken inşaat işçileri gölgelik alan bulamadıkları için güneşin altında çalışmak zorunda kalıyor.

Çalışma şartlarının sıcak havanın etkisiyle daha da zorlaştığını ifade eden inşaat ustası Bülent Kahraman, “Hava çok sıcak. Sıcakta mecbur çalışıyoruz. Güneşin dibinde yaklaşık 50 derecenin altında çalışıyoruz. İnşaat işinin her bölümü zordur. Güneş de olunca daha da zorlaşıyor. Suyu bol içiyoruz. Su olmazsa zaten çalışma imkanı olmaz” diye konuştu.

Çalışma şartlarının zor ve sıcak da olsa çalışmaya mecbur olduklarını söyleyen inşaat ustası Murat Eden ise, “En çok zorlandığımız sıcaklar. Başka bir zorluğumuz yoktur. Suyu çok içiyoruz. Rahatlıkla günde 10 litre su tüketiyoruz. Çalışmalarımız öyle ya da böyle devam ediyor” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom