Kendisiyle uyumlu olanlar kişilikli oluyor

BİNGÖL (İHA) – Bingöl'de 'Küreselleşme Karşısında Gençlerimiz: Şahsiyetin İnşa Edilmesi' projesi paneli düzenlendi.

Kendisiyle uyumlu olanlar kişilikli oluyor
Bingöl
BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de ‘Küreselleşme Karşısında Gençlerimiz: Şahsiyetin İnşa Edilmesi’ projesi paneli düzenlendi.

Bingöl’de, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Bingöl Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü ‘Küreselleşme Karşısında Gençlerimiz: Şahsiyetin İnşa Edilmesi’ projesi paneli düzenlendi. Bingöl Üniversitesi Enstitüler Binası Konferans Salonunda düzenlenen panelde küreselleşme, gençlik ve şahsiye kavramları üzerinde duruldu.

Küreselleşmenin olumsuz yönlerine vurgu yapan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi, “Dertli insan penceresiz ev gibidir. Siz onunla sohbet ettikçe, onun dünyasına pencereler açarsınız. Dünyadaki en zengin sekiz kişinin geliri, dünya nüfusunun 3.6 milyarlık kısmının gelirine eşdeğerdir” dedi.

Batının küreselleşme idealinde samimi olmadığını belirten Prof. Dr. İsmail Köz, “Küreselleşme, insanın iyiye gitmesi için yönetilen bir süreçtir. Ancak Batı küreselleşme idealinde samimi değildir. Özellikle gelişmekte olan ülkeler ve İslam ülkeleri küreselleşmenin hep olumsuz yönlerini yaşadı. Kendisiyle uyumlu çevreyle uyumlu insan, kişilikli insandır” diye konuştu.

Panel diğer panelistlerin konuşması ve dinleyicilerden gelen sorulara verilen cevaplarla sona erdi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın moderatörlüğünde düzenlenen panele, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Köz, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Çiçek, Bingöl Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahabettin Yalçın, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Enes Kala ve öğrenciler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...