Mesire alanında hayvanlara yaşam alanı

Kahramanmaraş'ın en büyük mesire alanı üzerinde doğal yaşam alanı oluşturan Dulkadiroğlu Belediyesi, hayvanları koruma altına aldı.

Mesire alanında hayvanlara yaşam alanı
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ın en büyük mesire alanı üzerinde doğal yaşam alanı oluşturan Dulkadiroğlu Belediyesi, hayvanları koruma altına aldı.

Yeşiltepe Mahallesi’nde hayvanlar için doğal yaşam alanları oluşturduklarını söyleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraşlı vatandaşların birçok hayvan türünü burada görme imkanı bulacaklarını olacağını söyledi.

Göçmen kuşları için mesire alanının kuş evleriyle donatıldığını aktaran Başkan Okay, “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak vatandaşımızın ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bölgemizde büyük bir eksiklik olan geniş bir mesire alanı ihtiyacımızı karşılamak amacıyla bir çalışma yaptık. Bu çalışmamız aynı zamanda Kahramanmaraş’ın en büyük mesire alanı olacak şekilde planlandı. Şuanda ilk etap çalışmasını tamamladığımız mesire alanımızda çeşitli sosyal donatıların yanı sıra, farklı türden hayvanlar için doğal yaşam alanı oluşturduk. Bu hayvanlar mesire alanımız içerisinde mini bir hayvanat bahçesi oluşturdu. Burayı ziyaret eden vatandaşlarımız bu hayvanları doğal ortamlarında görebilecekler" dedi.

Mesire alanının ikinci ve üçüncü etap çalışmalarıyla alanın daha da büyüyeceğini belirten Başkan Okay, "Şuanda alanımız ziyaretçilerimize açık. İsteyen Yeşiltepe Mahallemizin biraz üzerinde Yedikuyular yolu üzerinde bulunan Dulkadiroğlu mesire alanımızı ziyaret edebilirler” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...