Kur`an Kursu Temeli Atıldı

Yazıkonak Beldesi Ensar Camii arsası üzerinde Kur`an Kursu binasının temeli atıldı.

Kur`an Kursu Temeli Atıldı Güncel
Yazıkonak Beldesi Ensar Camii arsası üzerinde Kur`an Kursu binasının temeli atıldı.
 
 
Törene İl Müftüsü Peyami Güngör, Belde Belediye Başkanı Fikret Sertkaya, İl Müftü Yardımcısı Mevlüt Şahiner, İl Vaizi Seyfi Çiçen ile Turgut Tunç, Din Görevlileri ve belde halkı katıldı.
 
Temel atma Töreni Müftülüğümüz Vaizi Seyfi Çiçen tarafından okunan Kur`an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
Kur`an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan İl Müftüsü Peyami Güngör, yardımlaşma, birlik ve beraberlik ile her şeyin üstesinden gelineceği ve Kur`an kursu binasının da bu yardımlaşma ve birlik, beraberlik ile en kısa zamanda bitirilip Kur`an-ı Kerim öğrenmek isteyen herkesin istifadesine sunulacağını belirtti.
 
Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Fikret Sertkaya ise Belediye olarak bu hayırlı hizmete gereken yardımı yapacaklarını, Camilerin, mezarlıkların ve Kur`an Kurslarının en güzel bir şekilde belde halkının hizmetine sunulmasında gereken gayreti göstermenin görevleri olduğunu ve belde halkına hizmet etmek için geldiklerini belirtti.
 
Cami görevlisi Mehmet Rıza Akbulut`un Cami, Kur`an Kursu ve müştemilatı hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra İl Müftü Yardımcısı Meşlüt Şahiner`in yapmış olduğu dua ile Kur`an Kursu ve müştemilatının temeli atıldıktan sonra törene katılanlara ikramda bulunuldu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom