Necip İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ASP İl Müdürlüğünü ziyaret etti

Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İmam Hatip Haftası kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünü ziyaret etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş'ı ziyaret eden öğrenciler, kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Necip İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ASP İl Müdürlüğünü ziyaret etti
Erzurum
Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İmam Hatip Haftası kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünü ziyaret etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’ı ziyaret eden öğrenciler, kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yahya Macit, İmam Hatip Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, etkinlikler kapsamında çeşitli kurumları ziyaret ettiklerini söyledi.

İmam Hatip Lisesi Mezunu yöneticilerle öğrencileri buluşturduklarını belirten Macit, Aile ve Sosya Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’ın imam hatip lisesi mezunu olduğunu ve başarılı çalışmalarını öğrencilerle paylaşması için ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İmam hatiplerin sayısının her geçen gün arttığını belirten Macit, nitelikli öğrenciler yetiştirtilmesi için yoğun gayret içerisinde olduklarını ifade etti.

ASP İlbaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İmam Hatiplerin ülkenin harcı olduğunu söyledi.

Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan İlbaş, kitap okumanın önemine vurgu yaptı.

İmam Hatip Okullarının önemine değinen İlbaş, ‘’ İmam-Hatip ruhu, dini ve milli ruhun, zihni ve ahlaki ruha dönüşmesidir. İmam hatipler bu ülkenin harcıdır. Bizlerde hayırda yarışan ümmetiz, hayrı güncelleştirirsek, kültür, sanat, tarih, edebiyat ve bir çok alanda çalışmak ve topluma hizmet anlayışını benimsemiş oluruz. Öğrencilerimizin niteliklerin artmasıyla gelecek nesillerin kalitesini artırabiliriz. Bu açıdan İmam Hatipler önemli bir misyona sahip’’ dedi.

İlbaş ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çalışmalarına değinerek, kurumun, şehit yakını, gazi, engelli, yaşlı, kadın, çocuk gibi kesimlere hitap ettiğini söyledi.

Toplantı sonunda İlbaş, öğrencilerin sorularını cevapladı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...