Belarus ile Erzurum arasında ekonomik köprüler kuruluyor

Belarus'un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretin öneminden söz eden Savinykh, Sayın Erdoğan Minsk'te Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile yaptığı görüşmelerin ardından karşılıklı imzalar atıldı. İmzalanan anlaşmanın içeresinde şöyle bir madde geçiyor; ortaklığımızı stratejik ortaklığa çıkaralım. Türkiye ile güzel ilişkilerimiz var. Bu da her iki ülkeye ekonomik anlamda büyük katkı sunabildiği gibi yine ortak projelerde birlikte çalışma imknı sağlayacaktır dedi.

Belarus ile Erzurum arasında ekonomik köprüler kuruluyor
Erzurum
Belarus’un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretin öneminden söz eden Savinykh, “Sayın Erdoğan Minsk’te Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile yaptığı görüşmelerin ardından karşılıklı imzalar atıldı. İmzalanan anlaşmanın içeresinde şöyle bir madde geçiyor; ortaklığımızı stratejik ortaklığa çıkaralım. Türkiye ile güzel ilişkilerimiz var. Bu da her iki ülkeye ekonomik anlamda büyük katkı sunabildiği gibi yine ortak projelerde birlikte çalışma imkânı sağlayacaktır” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyadaki politikasının, ülkeler arasındaki ticari, kültürel ilişkilerin artması, dostluk ve kardeşliğin gelişmesi ve böylelikle dünya barışına katkı sağlamak olduğunu ifade eden Vali Azizoğlu, “Cazibe Merkezleri programında Erzurum 23 il arasında en fazla pay alan il olmuştur. Şimdiye kadar bize başvuran yatırımcıların yatırım miktarı 7 milyar dolardır. Oluşturulan 2. Organize Sanayi Bölgesiyle yurt içinden ve yurt dışından talepte bulunan yatırımcılara arsalarını temin ettik. Ayrıca Erzurum bir saatlik uçuş mesafesiyle bölgesinde 300 milyon insana ulaşmaktadır. Erzurum’un kesinlikle Pazar sıkıntısı yoktur. Bunun yanında Belarus’un nehir limanları projesi ile Miks’in göbeğinde başlayıp, Ukrayna’dan Karadeniz’e bağlanacak olması ve önümüzdeki günlerde Ovit Tünülenin açılmasıyla birlikte Belarus ve Erzurum arasındaki ticareti başlatmış olacağız. Ben inanıyorum ki, Belarus ile ilişkilerimiz daha da artacak ve bu birliktelik stratejik ortaklığa çıkacaktır” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...