Erzincan’da üretip İran’a ihraç ediyor

Erzincan'da 47 yıllık bakır üreticiliği yapan Yaşar Öztürk, ürettiği bakır ürünlerini yurt dışına ihraç ediyor.

Erzincan’da üretip İran’a ihraç ediyor
Erzincan
Erzincan’da 47 yıllık bakır üreticiliği yapan Yaşar Öztürk, ürettiği bakır ürünlerini yurt dışına ihraç ediyor.

Başta İran olmak üzere Bosna ve bağımsızlığını yeni kazanan ülkeler Erzincan bakırına büyük ilgi gösteriyor.

Bakırın iç piyasada rağbet görmediğini dile getiren Yaşar Öztürk, dış piyasanın bakıra daha büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Bakır esnafı yaşar Öztürk yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler vererek; “Plaka geldikten sonra kalıplarda şekillendiriyoruz. Vazosuydu, ibriğiydi, tepsisiydi, semaveriydi bütün şekiller o kalıplardan çıkıyor. Yaptığımız ürünleri İran’a veriyoruz. İş piyasası tamamen şişti, iç piyasada iş yok şu an pek satış olmuyor. Şu an İran’a veriyoruz, Bosna’ya veriyoruz, yeni bağımsızlığını kazanan ülkelere veriyoruz. Devletimiz yardımcı olsa işler daha da güzel olacak” dedi.

Yetişmiş eleman sıkıntısı çektiklerini dile getiren Yaşar Öztürk, bu konuda mağdur olduklarını da sözlerine ekledi. Öztürk, “Yetişmiş eleman yok, çırak dahi bulamıyoruz. Bu işi 47 senedir yapıyorum. Bu iş benim baba mesleğim değil ben kendim öğrendim, kendim bu işe girdim, kendim devam ettiriyorum. Bu malların işlemesi her insan yapamaz. Yetişmiş elemanlar ancak yapabiliyor. Yetişmiş eleman da olmadığı için muzdaribiz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...