AK Parti Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi'ne katıldı.

AK Parti Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi Siyaset

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "2019'da üç seçim yapacağız; belediye seçimleri, milletvekilli seçimleri ve cumhurbaşkanı seçimi. Türkiye'nin gelecek 5 yılına damgasını vuracak kararı 2019 yılında vereceğiz. Türkiye'yi Cumhuriyetimizin 100. yılına, muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak kadrolar bu seçimlerde belli olacak." dedi.

Yıldırım, Yakup Kılıç Spor Salonu'nda "Millete Hizmet Yolunda Kutlu Yürüyüşe Devam" sloganıyla düzenlenen AK Parti Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi'ndeki konuşmasına, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileterek başladı.

AK Parti'de 19 Ağustos'ta başlayan ilçe kongrelerinin sürdüğünü, bugün Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi'nin gerçekleştirildiğini belirten Yıldırım, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti'nin hizmet aşkıyla çıktığı kutlu yolculukta, 16 yılı geride bıraktığını hatırlatan Yıldırım, "Bu aziz millete hizmet etmeyi bize nasip ettiği için Mevlamıza hamdolsun, şükürolsun. İnşallah daha nice yıllar, Rabbim bize bu aziz millete, bu aziz Elaziz'e hizmet etmeyi nasip eylesin. Elazığ, havası serttir, suyu serttir, insanı merttir, sözünün eridir. Biz Elaziz'e güveniriz, Elaziz de bize güvenir. 16 yıldır birlikte yürüyoruz." diye konuştu.

Elazığ'ın desteğini, gücünü hissederek bugünlere geldiklerini söyleyen Yıldırım, "Elazığ, 2007'deki referandumda yüzde 87 ile zirve destek verdi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 82 destekle yine başa güreşti. Türkiye'nin en önde gelen illeri arasında yer aldı. Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 66,5 oy oranıyla Elazığ yine dörtte dört yaptı." ifadesini kullandı.

Elazığlıların her dönemde vekaleti AK Parti'ye teslim ettiğini dile getiren Yıldırım, emanete sahip çıkmayı sürdüreceklerini vurguladı. Başbakan Yıldırım, "Size inanıyoruz, size güveniyoruz. Sizin güveninize layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Bizim millete muhabbetimizi, sevgimizi anlayamayanlar varsın anlamasın. Bu muhabbet, bu sevda, bu hizmet aşkı bitmez." dedi.

"Bu kutlu yürüyüşe devam etmeye var mısınız gençler?" sorusunu yönelten Yıldırım, salondan "evet" karşılığını alması üzerine, "Maşallah, tırnağın taşa değmeye Elazığ. Ceddinize rahmet Elazığ." diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN GELECEK 5 YILINA DAMGASINI VURACAK KARARI 2019'DA VERECEĞİZ"

Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek yeni döneme girildiğine işarete eden Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye, yeni dönemin adını 16 Nisan'da koydu. 16 Nisan referandumuyla 94 yıllık hükümet sistemimizi değiştirdiniz. Halkımızın oylarıyla artık önümüzdeki seçimlerde cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiyoruz. 2019'da üç tane seçim yapacağız. Belediye seçimleri, milletvekilli seçimleri ve cumhurbaşkanı seçimi. Türkiye'nin gelecek 5 yılına damgasını vuracak kararı 2019 yılında vereceğiz. Türkiye'yi Cumhuriyetimizin 100. yılına, muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak kadrolar bu seçimlerde belli olacak. AK Parti'nin bugüne kadarki başarısının arkasında ak kadınların, ak gençlerin, ana kademenin imzası var."

Binali Yıldırım, "Bir kez daha Elazığ'da destan yazmaya var mısınız?" sorusuna, salondan "evet" karşılığını alması üzerine, "Biliyorsunuz, çıtayı yükselttik. Eskiden iktidar olmak için daha az oy yetiyordu. Şimdi seçmenin en az yarısından fazlasının oyunu, desteğini almamız gerekiyor. Çıtayı biz yükselttik. Artık AK Parti kendisiyle yarışan bir parti haline geldi. O halde geceyi gündüze katacağız, çırayı yıldız yapacağız, daha çok çalışacağız." dedi.

"DARBE GİRİŞİMLERİNİ, E-MUHTIRAYI UNUTMADIK"

Ak kadroların, 16 yıldır el ele, gönül gönüle bütün zorlukları aşarak geldiğini hatırlatan Yıldırım, şu değerlendirmede bulundu:

"2002'de Ak kadrolarla karanlık aydınlığa dönüştü. O günler ne dedik, 'yakın ışıkları Türkiye aydınlansın. Yakın ışıkları Elazığ aydınlansın.' Uçurum kenarındaki ülkeyi omuzuna alarak, AK Parti yeniden yükselişi, yeniden gelişmeyi sağladı. Bugün Türkiye, dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerini aldıysa bu sizlerin alın teridir, bitmek tükenmek bilmeyen memleket sevdanızın eseridir. Bugünlere kolay gelmedik. Kötülüğü, karanlığı yenerek, ihanetleri defederek bugünlere geldik. İnançla imanla milletimizden aldığımız güçle bugünlere geldik. Darbe girişimlerini, e-muhtırayı unutmadık. Cumhurbaşkanlığı seçimini engellemek için ne tür hilelere başvurduklarını hepiniz hatırlıyorsunuz. Bir yargı darbesiyle AK Parti'yi kapatmak istemediler mi?"

Salondan yükselen "Şehitler ölmez, vatan bölünmez." sloganına Başbakan Yıldırım, "O şehitler, o kahraman Fethi Sekin'ler, Ömer Halisdemirler, vatan şehitleri, kahramanlarımız, onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Bu ülkenin bağımsızlığı için bu bayrağın inmemesi için bu ezanların dinmemesi için canını seve seve veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Elazığ'ın gururu, medarı iftiharı Baskilli şehidimiz Fethi Sekin'e de Allah'tan rahmet diliyorum. Hiç merak etmeyin, sizde bu şuur oldukça, sizde bu vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi, devlet sevgisi oldukça bu ülkeyi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmez." ifadelerini kullandı. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...