TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin Elazığ’da

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Genel Başkanı Mustafa Şahin, ‘Dost ve müttefik dediğimiz ülkeler, terör dediğimizi dost diye kucağına alıyor, her türlü ağır silahlarla onlara destek oluyor. Bu silahlar Türk askerine, Türkiye'ye yöneltilmekte. Bunları kabullenmemiz mümkün değil.’ dedi.

TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin Elazığ’da Güncel

Şahin, bir otelde düzenlenen TES-İŞ Elazığ Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ülkenin zor zamanlardan geçtiğini, içeride ve dışarıda sıkıntıların yaşandığını söyledi.

Irak ve Suriye'deki olayların Türkiye'yi derinden etkilediğini belirten Şahin, "Dost ve müttefik dediğimiz ülkeler, terör dediğimizi dost diye kucağına alıyor, her türlü ağır silahlarla onlara destek oluyor. Bu silahlar Türk askerine, Türkiye'ye yöneltilmekte. Bunları kabullenmemiz mümkün değil." şeklinde konuştu.

Milletin daha çok birlikteliğe ihtiyaç duyduğu bir sürecin yaşandığını vurgulayan Şahin, şöyle devam etti:

"Onun için de aklımızı kiraya vermeyeceğiz, birilerine alet olmayacağız. 15 Temmuz'u unutmayacağız ve unutturmayacağız. PKK, FETÖ gibi her türlü terör örgütüyle mücadele ediyoruz. 15 Temmuz'da 250 vatandaşımız şehit oldu, 2 binin üzerinde gazimiz var. Bunları unutmamamız lazım. O günleri tekrar yaşamamak adına millet olma bilinciyle hareket etmemiz gerekiyor. Millet olma bilinci tek bir ırka ve düşünceye dayalı bir anlayış olmamalı. İnancı, yaşam biçimi ne olursa olsun biz kucaklaşmak durumundayız. Yarınlara daha mutlu bakabilmenin yolu da buradan geçecektir."

Türkiye'nin büyük bir devlet olduğunu kaydeden Şahin, "Irak, Suriye, Filistin'dekilerin gideceği bir Türkiye var ama bizim gidebileceğimiz hiçbir yerimiz yok. Onun için ülkemize her anlamda sahip çıkmalıyız." ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...