Ambulans helikopterler hayat kurtardı

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde PKK'lıların yola patlayıcı yerleştirmesi nedeniyle karayolunun risk taşımasından dolayı acilen hastaneye kaldırılması gereken biri hamile, diğeri kazazede 2 kadının imdadına ambulans helikopterler yetişti.

Ambulans helikopterler hayat kurtardı Güncel

Elazığ’ın Arıcak ilçesinde bugün PKK’lı bir grubun ilçeye sızmasının köy korucuları tarafından fark edilmesi üzerine çatışma çıkmıştı. Kaçan PKK’lılar ise yola bomba düzeneği yerleştirmişti.  Jandarma ekipleri ve köy korucuları tarafından fark edilen bombanın imha çalışması devam ederken, ilçedeki hastaneye peş peşe acil vakalar geldi.

Vakalardan ilki doğum yapmak üzere olan Sultan Tangüner, Arıcak İlçe Devlet Hastanesi’ne getirildi. Anne ve bebeğin hayati tehlikesi olduğunu ortaya çıkınca, Tangüner’in Elazığ’a sevk edilmesine karara verildi. Yolda PKK’nın patlayıcı madde döşediği bilgisi olması ve anne ile bebeğinin yaşamsal riski nedeniyle Malatya’dan ambulans helikopter istendi. Arıcak’a inen ambulans helikopter anneyi alarak Elazığ’a getirerek, hastaneye zamanında kaldırılmasını sağladı.

Güvenlik güçlerinin yol güzergahlarında çalışması devam ederken, Bingöl’ün Genç ilçesi Çaybaşı köyünde eşi Süleyman Alakaş, kullandığı araçla geri geri giderken eşi Türkan Alakaş’a çarptı. Ağır yaralanan kadın, köye yakın olan Arıcak İlçesi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar, vücudunda kırıklar ile kafa travması olan kadını Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti.

Yoldaki tehlike nedeniyle yaralı kadın için bu kez Diyarbakır’dan 112 ambulans helikopter geldi. Yaralı kadını alan ambulans helikopter Elazığ Askeri Hastanesi'nin pistine indi. Helikopterden ambulansa alınan kadın, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

muhammed aydın @şükran

19 Ağustos 2015 09:47

ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN.MİLLETİMİZE GÜÇ KUVVET VERSİN.HAİNLERE FIRSAT VERMESİN...

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom