SDT, 3 farklı şehirde perde açacak

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), bu hafta 2 farklı oyunla 3 ayrı şehirde perdelerini açacak.

SDT, 3 farklı şehirde perde açacak
Sivas
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), bu hafta 2 farklı oyunla 3 ayrı şehirde perdelerini açacak.

Yeni tiyatro sezonuna ’Leyla ile Mecnun’ oyunu ile iddialı başlangıç yapan ve üst üstte 3 hafta kapalı girişe oynayan SDT, bu hafta yoğun talep üzerine geçen tiyatro sezonunda kapalı gişe oynayan iki ayrı oyunu ile Elazığ, Malatya ve Sivas’ta perdelerini açacak.

24-28 Ekim tarihleri arasında tiyatro tarihinin ilk savaş karşıtı oyunlarından birisi kabul edilen, Aristophanes tarafından yazılan dekoru, müziği ve oyunculuk performansıyla tiyatro seyircisini büyüleyen ’Lysistrata’ adlı oyunla, Elazığ ve Malatya’da sanatseverlere ’merhaba’ diyecek olan SDT, ’39 basamak’ oyunuyla da Sivas’ta perdelerini açacak.

Richard Hannay adlı karakterin gittiği tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla tanışmasını, ardından istemeden de olsa kendisini gizli görevin içinde bulmasını konu alan, yüksek tempolu ’39 basamak’ adlı oyun, 26 Ekim Perşembe ve 27 Ekim Cuma günü saat 19.30’da, 28 Ekim Cumartesi günü ise saat 14.00 ve 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi sahnesinde izlenebilecek.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...