Vali Gül, "PTT Milli Mücadele’ye ciddi katkılar sağladı"

Sivas Valisi Davut Gül, posta teşkilatının 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla PTT Başmüdürü Hükümdar Kavak ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Vali Gül, Sivas
Sivas Valisi Davut Gül, posta teşkilatının 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla PTT Başmüdürü Hükümdar Kavak ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Vali Gül, PTT’nin 1840’dan beri hizmet veren köklü bir kuruluş olduğunu belirterek, kurumun hem Birinci Dünya Savaşı’nda hem de Kurtuluş Savaşı’nda milli mücadeleye ciddi katkı sağladığını söyledi. Her geçen gün PTT teşkilatının kendisini yenilediğini ve şubelerini artırdığını vurgulayan Gül,"İnşallah vatandaşa sunduğu hizmet kalitesi de şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada artarak devam eder. Kurumların adı değişir, kurumlar kapanır açılır ama hizmetin kaliteli şekilde verilmesi çok önemlidir. PTT çalışanları da özverili şekilde görevini yerine getiriyor, hepsini tebrik ediyor nice 177 yaşları daha görmelerini temenni ediyorum" dedi.

PTT Başmüdürü Hükümdar Kavak da kurumun Sultan Abdulmecid döneminde posta hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla 1840 yılında kurulduğunu hatırlatarak, Sivas’ta 54 merkezde PTT şubesinin bulunduğunu ifade etti.

Ziyarette PTT Başmüdürü Kavak, Vali Gül’e PTT zarfı ve pulu ile harita kataloğu takdim etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...