Gakkoşların Keçiören Buluşması

5.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin 15.gecesinde Elazığlı Gakkoşlar Keçiören’de buluştu.

Gakkoşların Keçiören Buluşması Güncel
5. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri'nin 15. gecesinde Elazığlı Gakkoşlar Keçiören'de buluştu. Gakkoşların "Çayda Çıra" gösterisi Keçiörenlilerden büyük alkış aldı.
 
Kalaba Spor Tesisleri etkinlik alanındaki Elazığ Kültür Evi'nin açılışını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur, Elazığ Harput Kültür Derneği Başkanı Süleyman Kürklüoğlu ve Elazığ Kültür Derneği Başkanı Haşim Çakırbay birlikte yaptı.
 
Konuşmasına "5'incisini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Ramazan Etkinlikleri'nde Elazığ'ın misafiriyiz, Elazığlılar da bize misafir" diyerek başlayan Belediye Başkanı Mustafa Ak, etkinlikler kapsamında dünya ülkelerini ve Anadolu'nun dört bir yanından gelen hemşehri illerini Keçiören'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Etkinliklerin sınırları aşan bir kardeşlik ruhu taşıdığını vurgulayan Başkan Ak, "Bugün Anadolu'nun bir başka incisi Elazığ ile birlikteyiz. Böyle güzel illerimizin etkinlikleri ile o illerin kültürlerini de dünyaya tanıtmış oluyoruz. Sınırları aşan kardeşliğimiz sevgi ve hoşgörü ile besleniyor. Sudan'dan, Bosna Hersek'ten, Azerbaycan'dan, Senegal'den insanları aramızda görebilirsiniz. Aynı sofrada aynı çorbayı paylaşıyoruz. Bu tarz etkinliklerle birlik ve kardeşliğimizi daha da güçlendiriyoruz" mesajını verdi.
 
Elazığ Harput Kültür Derneği Başkanı Kürklüoğlu ise, Keçiören Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Ramazan Etkinlikleri'ne 4 yıldır katıldıklarını belirterek, "Kültür değerlerinin ağırlıklı olduğu yerler vardır. Elazığ da o yerlerden birisidir. Bu gece burada bulunmaktan dolayı çok memnunuz" dedi.
 
Türk milletinin edep dolu bir kültüre sahip olduğunu kaydeden Haşim Çakır da, "Bu edep dolu kültürü inancımız oluşturur. Bu mübarek Ramazan ayında kültürümüzün hoşgörüsüne örnek oluşturan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Ak Kürklüoğlu'na gecenin anısına bir vazo hediye ederken, Kürklüoğlu da Başkan'a bir plaket takdim etti.
 
Elazığ'ı tanıtan bir sinevizyon gösterisi ile başlayan program Harput Kültür Derneği Çayda Çıra Ekibi'nin performansıyla şenlendi. Çayda Çıra Ekibi'nin Elazığ türküleri eşliğinde sergilediği gösteri, Keçiörenlilerden büyük beğeni topladı.
 
Gecenin sonunda etkinlik alanındaki Elazığ Kültür Evi'ne giden Başkan Ak, Elazığ türkülerini dinledi ve vatandaşlarla sohbet etti

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...