Ergani’de çocuklar hayallerindeki kütüphaneyi çizecek

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde çocuklar Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle Ankara'da düzenlenecek resim sergisinde sergilenmek üzere hayallerindeki kütüphaneyi çizecek.

Ergani’de çocuklar hayallerindeki kütüphaneyi çizecek
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde çocuklar "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" nedeniyle Ankara’da düzenlenecek resim sergisinde sergilenmek üzere hayallerindeki kütüphaneyi çizecek.

13-19 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” nedeniyle Ankara’da “Hayalimdeki resim” temalı bir sergi düzenlenecek. Ergani ilçesinden de 10 resmin gönderileceği sergi ile olarak konuşan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Abdulbari Tanrıverdi, resim çizmek için gerekli tüm malzemelerin kütüphane tarafından karşılanacağını belirterek, “Seçilecek olan 10 resim Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne gönderilecek. Resim çizmek isteyen çocukları kütüphanemize bekliyoruz. Bunun yanı sıra 13-19 Kasım tarihleri arasında ilçemizdeki ilkokul ve ortaokullara gidilerek kitap okumanın ve kütüphanelerin insan yaşamına katkıları ve önemi anlatılacak. Ayrıca söz konusu tarihler arasında çocuk kitaplarından oluşan kitap sergimiz de olacak” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...