Malatya’da yan flüt konseri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Malatya'da ilk kez yan flüt konseri düzenlendi.

Malatya’da yan flüt konseri
Malatya
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Malatya’da ilk kez yan flüt konseri düzenlendi.

Şehit İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı’ndaki Sanat Galerisi Salonunda düzenlenen konser, büyük ilgi gördü. Coşku dolu konserde, MABESEM Yan Flüt Atölyesi öğretici ve kursiyerleri sahne aldı. Konserde, unutulmaz nağmeler ve film müziklerine nefes verildi.

Ücretsiz düzenlenen konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, sanatçıları tebrik edip teşekkür etti. Birçok ünlü sinema filminde Türk Sanatçıların yan flüt enstrümanıyla yer aldığını belirten Turan, “Burak Beşir olsun, Şefika Kutluer olsun çok sayıda sanatçımız yan flüt icralarıyla büyük yapımlarda yer aldılar. Yan flütü batılılar bulmuş ama dünyada en iyi kullananlar Türklerdir. Yeter ki azmedelim, birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Bin yıldır bu topraklara gelmişiz ve müthiş bir çeşitliliğe sahibiz. Çeşitliliğimizi ve kardeşliğimizi koruduğumuz sürece dünyada inanılmaz derecede yerimizi daha da ileriye götüreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Genel Sekreter Turan, daha sonra sanatçılara çiçek verdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...