Pülümür’de doğa gezisi

Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Kırmızıköprü ve Salördek Köyü'nün sonbahar mevsimindeki doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla gezi gerçekleştirildi.

Pülümür’de doğa gezisi
Tunceli
Tunceli’nin Pülümür ilçesine bağlı Kırmızıköprü ve Salördek Köyü’nün sonbahar mevsimindeki doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla gezi gerçekleştirildi.

Kırmızıköprü ve Salördek köylüleri tarafından organize edilen gezi Salördek Köyü’nden başladı. Köylüler ve doğaseverler 10 kilometre yürüyerek, Sonbaharın güzelliklerini seyretme ve fotoğraflama şansı yakaladı.

Yürüyüşün sona erdiği Kadırsırtı Şelalesi’nde dinlenen ve bol bol fotoğraf çektiren katılımcılar, yürüyüşün geleneksel hale getirilmesini istedi.

Yürüyüşü organize edenlerden olan Pülümür İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Aslan, önümüzdeki yıllarda etkinliği doğa festivali olarak yapmayı planladıklarını aktardı.

Geziye katılan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şükrü Aslan, "Köyümüzün doğal güzellikleri bir yana burada insanla doğanın ne kadar uyum içinde olduğunu görmek hayatımın en büyük mutluluklarından biri oldu” dedi.

Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun ise bu tarz etkinliklerin doğaya karşı bir duyarlılık oluşturmak adına önemli olduğunu ifade etti.

Bu doğayı görmenin, bir arada olmanın ayrıcalıklı bir tarafı olduğunu aktaran Kazım Aslan ise, yurtdışında yaşadığını ancak eşiyle birlikte yılın 6 ayını doğal güzellikleri bulunan bu bölgede geçirdiklerini kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...