Diyarbakır’dan Macaristan’a ‘İnsanlık için kampanya’ planlaması

Gençlik ve Değişim Derneği, Macaristan'ın Szeged şehrinde düzenlenen İnsanlık için kampanya planlaması kursuna, Diyarbakır'dan 4 dezavantajlı genci gönderdi.

Diyarbakır’dan Macaristan’a ‘İnsanlık için kampanya’ planlaması
Diyarbakır
Gençlik ve Değişim Derneği, Macaristan’ın Szeged şehrinde düzenlenen “İnsanlık için kampanya planlaması” kursuna, Diyarbakır’dan 4 dezavantajlı genci gönderdi.

Erasmus + programı tarafından desteklenen ve Szeged’te gerçekleştirilen “İnsanlık için kampanya planlaması” adlı eğitim kursuna Portekiz, Finlandiya, İtalya, Romanya, Macaristan, İspanya, Malta ve Türkiye’den 32 kişi katılım sağladı. “Kampanya planlaması” nasıl yapılır, günümüzde mültecilerin karşılaştığı sorunlar, mültecilere yönelik kampanya planlaması hazırlama, ülkelerimizde yaşanan yabancı düşmanlığına karşı ne tür kampanyalar gerçekleştirilebilir, Avrupa’da ve dünyada başarılı kampanya çalışmaları gibi konularda eğitimler verilerek, gençler tarafından ayrıca farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli videolar hazırlandı. Proje süresince Szeged’te mülteciler için organize edilen yardım kampanyaları çerçevesinde saha ziyaretinde de bulunularak, ne tür çalışmaların gerçekleştirildiği yerinde görüldü. 2 yıl boyunca mülteci çocuklarla çalışan dernek gönüllüleri, Gençlik ve Değişim Derneğinin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Gençlik ve Değişim Derneği Başkanı Umut Suvari, Erasmus + programı tarafından desteklenen ve Szeged’te gerçekleştirilen “İnsanlık için kampanya planlaması” adlı eğitim kursuna Portekiz, Finlandiya, İtalya, Romanya, Macaristan, İspanya, Malta ve Türkiye’den 32 kişinin katılım sağladığını söyledi. Diyarbakır’dan 4 katılımcıyı kursa gönderdiklerini aktaran Suvari, “Bu tür çalışmalara elimizden geldiğince daha önce Avrupa’ya gitmemiş ve bunu hayal etmiş gençlerimizi göndermeye çalışıyoruz. Şu ana kadar 500’e yakın gencimizin Avrupa hayalini gerçeğe dönüştürdük. Bundan sonraki çalışmalarımızda da yine dezavantajlı gençlere öncelik vereceğiz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...