Kaldırım işgal eden 356 araca cezai işlem uygulandı

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaya yolu ve kaldırım işgalinde bulunan 356 araca, 118 bin 540 TL idari para cezası uyguladı.

Kaldırım işgal eden 356 araca cezai işlem uygulandı
Bingöl
Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaya yolu ve kaldırım işgalinde bulunan 356 araca, 118 bin 540 TL idari para cezası uyguladı.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 2016 yılında 124 araç sahibine 28 bin 620 TL, 2017 yılının ilk 10 ayında ise 232 araç sahibine 89 bin 920 TL idari para cezası kesildiği belirtildi.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetimlerin devam edeceği belirtilen açıklamada, “Yaya kaldırımları ve yaya geçişlerine araçların park edilmesi mevcut kanun ve yönetmeliklere göre yasal değildir. Yapılan denetimlerde ekipler tarafından yanlış park eden araçların sahipleri önce uyarılıyor, uyarı sonrası araç hala yerinde ise fotoğrafları çekilerek idari yaptırım karar tutanağı düzenlenerek, gerekli cezai işlemler uygulanıyor” denildi.

Kaldırım işgal eden araç sahipleri ve esnafa yönelik uyarıların yapıldığı açıklamanın devamında “Şehir içerisindeki kaldırımları işgal eden araç sahipleri ve esnafları bir kez daha uyarıyoruz, kaldırımlar yayalara aittir. Vatandaşlarımızın yürüme hakkı engellenmemelidir. Kaldırımları işgal eden esnafa da kabahatler kanununa göre ceza uygulanacaktır.Yaya geçişlerinin engellenmesi vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşürüyor. Yaya yolu ve kaldırım üzerilerine park edilen araçlar, vatandaşları zor durumda bıraktığı gibi kaldırımlara da zarar vermektedir. Engelli, yaşlı ve bebek arabası kullanan yayalar bu konuda daha fazla sıkıntı çekmemesi için herkesin gerekli duyarlılığı göstermesi gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...