Öğrencilere ’Braille Alfabe’ kursu

Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerine yönelik görme engelli braille alfabesi kursu açıldı.

Öğrencilere ’Braille Alfabe’ kursu
Sivas
Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerine yönelik görme engelli braille alfabesi kursu açıldı.

Sosyal Hizmet Bölümü’nden mezun olarak iş hayatına başlayacak olan öğrencilerin gelecekte bulundukları alanlarda görme engelli bireylerle daha sağlıklı iletişim kurmaları ve engelli kişilerin sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağlamaları amacıyla açılan kursa ilgi yoğun oldu.

Sivas Belediyesi Engelliler Kültür Merkezi’nde düzenlenen kursun açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nevzat Öztürk ile çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

Programda konuşan Prof. Dr. Recep Toparlı, engellilere yönelik sürdürülen faaliyetler hakkında bilgi vererek, "Belediye başkanımıza bu alanı bize tahsis ettiği için çok teşekkür ediyorum. Engelli bireylere yönelik kurslarımız ve faaliyetlerimiz sürekli devam ediyor. Önemli olan engellerin kalpte olmaması, diğer türlü engeller bir şekilde aşılır." dedi.

Sivas’taki kurumlar arası iş birliğinin üst düzeyde olduğunu aktaran Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise, "Hepimiz dünyaya imtihan için geldik. Engelliler toplamda en çok ilgilenmemiz gereken kişilerdir. Yarın biz de engelli olabiliriz diye düşünmeliyiz. Yarın okullarınızdan mezun olup gittiğinizde sizler de engellilerimize faydalı olacaksınız." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından eğitmenler Selman Devecioğlu ve Hayri Yılmaz tarafından braille alfabesi kursunun ilk dersi verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...