Elazığ'da köylere malzeme yardımı yapıldı

Elazığ'da, köy de yaşayanlara su tankeri, soba, arı kovanı, üzüm sıkma makinesi dağıtıldı.

Elazığ'da köylere malzeme yardımı yapıldı Güncel

Elazığ’da Murat Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında köylülere 15 su tankeri, 750 arı kovanı, 250 kuzineli soba, 25 üzüm sıkma makinesi teslim töreni yapıldı.

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğünde düzenlenen proğramda IFAD destekli projenin yaklaşık 40 milyon dolar bütçeli olduğunu belirten Vali Çetin Oktay kaldırım, “Proje 3 ili kapsıyor ve bizim şuanda 70’i aşkın köyümüzde uygulanıyor. İnşallah bu sayı 85’e ulaşacak ve oradaki insanlara da katkı verecek. Bu proje aynı zamanda bir rehabilitasyon projesidir. Dolayısıyla hem çevrenin iyileştirilmesi hem de kırsal altyapının geliştirilmesi, ağaçlandırma, erozyonla mücadele noktasında da ciddi katkı verecek bir projedir” dedi.

Yaşanabilir bir dünya için ekosisteme sadık kalınması gerektiğini aktaran AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ise, “Dünyada var olan dengeye yapılan her müdahale insanın yaşamını ağırlaştırmıştır. Dünyada su yönetimi sorununu, küresel ısınmayı tartışıyorsak ekosisteme olan sadakatten ayrıldığımızdan dolayıdır. Bizlerin yapması gereken şey bu ekosistemin inşasında tabi, doğal olana yönelmektir. Bugün dağıttığımız su tankerleri de bunun eseridir” ifadelerini kullandı.

Daha önce 36 tane su tankeri dağıtımını yaptıklarını dile getiren Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, “Oradan artan parayla 15 tane daha su tankı aldık. Su tanklarımızı uzak köylerimize dağıtacağız. Bu su tanklarını hem yangın söndürme amaçlı hem de gelir getirici ağaç türlerimizin sulanmasında, köylerin, beldelerin ihtiyaçlarını karşılanmasında kullanılacaktır. Su tanklarımız çok fonksiyonludur. Tanklarımız belediyelerimiz ve bizlerin ulaşamadığı yerlerde yangına kısa sürede müdahale edip yangınların felaketlere dönüşmesini engelleyecektir” şeklinde konuştu.

Programa, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Elazığ Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, diğer protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...