Üniversite öğrencilerinden fantastik dizi

Erzurum'da Atatürk Üniversitesi öğrencileri Türkiye'de ilk olduğunu belirttikleri öğrenci fantastik dizisinin çekimlerine başladı.

Üniversite öğrencilerinden fantastik dizi
Erzurum
Erzurum’da Atatürk Üniversitesi öğrencileri Türkiye’de ilk olduğunu belirttikleri öğrenci fantastik dizisinin çekimlerine başladı.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden oluşan dizi ekibi, ‘Yükseliş’ adını verdikleri fantastik web dizisinin çekimlerine başladı. Yönetmenliğini üniversite öğrencileri Samet Aydın ve Engin Dinçer’in üstlendiği web dizisinin çekimleri Erzurum’da vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Erzurum’da dizi çekimlerinin olduğunu duyan vatandaşlar adeta Cumhuriyet Caddesi üzerindeki sete akın etti.

Dizinin yönetmeni Samet Aydın, “Dizimiz Türkiye’de ilk kez üniversite öğrencileri tarafından çekilen fantastik web dizisi olacak. Güzel olacağına inanıyoruz. 12 bölüm çekeceğiz. Daha sonra gelecek ilgi, talep üzerine devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Yönetmen Engin Dinçer’de, “Dizimizin güzel bir fantastik hikayesi var. İnsanlarda şöyle bir algı var. Fantastik bir film, dizi Doğu’da çekilir mi. Biz biraz da bu algıyı değiştirmek istiyoruz. Doğu’da fantastik bir dizi daha güzel çekilir. Daha otantik mekanlara sahip Doğu. İstanbul yerine bence Doğu Anadolu daha çok tercih edilmeli” diye konuştu.

Dinçer, dizinin hikayesi olarak da, Mısır’da antik bir dağda yetim bir çocuğun mitoloji tanrılarına savaş açarak yükselişini konu aldıklarını belirtti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...