Erzurum patentte 28’inci sırada

Erzurum patent başvuru sayısı yüksekliği bakımından Türkiye illeri sıralamasında 28, Doğu Anadolu Bölgesi illeri sıralamasında ise 2'inci sırada yer aldı. İlden eylül 2017 döneminde 1, ocak-eylül ayları diliminde ise 14 patent başvurusu kaydedildi. İlin 9 aylık patent başvuru sayısı Doğu Anadolu Bölgesi toplamında yüzde 29,1'lik oran gösterdi.

Erzurum patentte 28’inci sırada
Erzurum
Erzurum patent başvuru sayısı yüksekliği bakımından Türkiye illeri sıralamasında 28, Doğu Anadolu Bölgesi illeri sıralamasında ise 2’inci sırada yer aldı. İlden eylül 2017 döneminde 1, ocak-eylül ayları diliminde ise 14 patent başvurusu kaydedildi. İlin 9 aylık patent başvuru sayısı Doğu Anadolu Bölgesi toplamında yüzde 29,1’lik oran gösterdi.

ERZURUM AYLIK PATENT BAŞVURUSU DAĞILIMI

TÜRKPATENT verilerine göre ilden en yüksek sayıda patent başvurusunun yapıldığı dönem ocak ve ağustos ayları oldu. Erzurum’dan ocak ayında 3, şubat ayında 1, mart ayında 2, nisan ayında 1, mayıs ayında 1, haziran ayında 2, ağustos ayında 3, eylül ayında da 1 patent başvurusu yapılırken, temmuz ayında patent başvurusu gerçekleşmedi.

ERZURUM PATENTTE 28’İNCİ SIRADA

Erzurum ocak-eylül ayları toplamında patent başvuru sayısı yüksekliği bakımından Türkiye İlleri sıralamasında 28’inci sırada yer aldı. Patent başvuru sayısının yüksek olduğu iller, İstanbul, Manisa, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Konya, Gaziantep, Tekirdağ, Antalya, Eskişehir, Sakarya, Kayseri, Adana, Mersin, Samsun, Aydın, Hatay, Balıkesir, Muğla, Karabük, Denizli, Çorum, Elazığ, Kahramanmaraş, Bolu, Diyarbakır, Erzurum olarak belirtildi.

DOSİAD BÖLGESEL ANALİZİ

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği(DOSİAD) Araştırma Merkezince kaydedilen analize göre, eylül ayında Erzurum, KUDAKA İstatistik, Kuzeydoğu Anadolu istatistik Bölgelerinden 1, Doğu Anadolu Bölgesinden 4; ocak-eylül ayları diliminde ise ayında Erzurum’dan 14, KUDAKA İstatistik Bölgesinden 17, Kuzeydoğu Anadolu istatistik Bölgesinden 18, Doğu Anadolu Bölgesinden 48 patent başvurusu oldu.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ VE ERZURUM

Erzurum Bölge illeri patent başvuru sayısı dağılımı bakımından bölgede Elazığ’ın ardından 2’inci oldu. Eylül ayında Elazığ’dan 2, Erzurum ve Van’dan 1’er patent başvurusu yapıldı. 9 aylık dilimde ise Elazığ’dan 15, Erzurum’dan 14, Van’dan 7, Malatya’dan 5, Bitlis ve Erzincan illerinden ise 3 başvuru kaydedildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...