Kuşu kurtarırken kollarından oldu

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik tellerine takılan kuşu kurtarmak isterken akıma kapılan çobanın iki kolu da kesildi.

Kuşu kurtarırken kollarından oldu
Erzurum
Ağrı’nın Diyadin ilçesinde yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik tellerine takılan kuşu kurtarmak isterken akıma kapılan çobanın iki kolu da kesildi.

Olay, Diyadin ilçesine bağlı Günbuldu köyünde geçtiğimiz 9 Ekim Pazartesi günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, çobanlık yapan 17 yaşındaki Ramazan Taşdemir, elektrik teline kanadı takılan kuşu kurtarmak için direğe çıktı. Kuşu kurtaran çoban, bu sırada akıma kapıldı. Yaklaşık 1.5 saat direkte asılı kalan Taşdemir, TEDAŞ görevlileri tarafından direkten indirilip, hastaneye kaldırıldı.

Ambulansla Ağrı Devlet Hastanesine kaldırılan Taşdemir burada yapılan ilk müdahale ardından sevk edildiği Erzurum’daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alındı.

Taşdemir’in üçüncü derecede yanık oluşan iki eli de dirsek hizasından kesildi.

Kollarını kaybeden Taşdemir, "Kuşu öyle çaresiz görünce yardım etmek istedim. Onu kurtardım ama kendimi bu hale getirdim" dedi.

Oğlu sakat kaldığı için çok üzgün ve çaresiz olduğunu söyleyen evli ve 5 çocuk babası 53 yaşındaki Mehmet Taşdemir de "Oğlum olay günü de kuşu kurtarmak için elektrik direğine çıkmış. Elektriğe kapıldıktan sonra düşerken ayağı direğe takılmış. Şayet oradan düşse kurtulması imkansızdı. Daha sonra yardımına koşanlar direkten indirememiş ama ayağını iple bağlayıp yardımın gelmesini beklemişler. Yaklaşık 1.5 saat asılı kalmış. Şimdi her iki eli de kesildi" diye konuştu.

Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi doktorlarından Op. Dr. Mehmet Öztürk, Ramazan Taşdemir’in Ağrı’dan hastaneye geldiğinde gerekli tüm müdahaleleri yaptıklarını ancak kollarının kesilmesi gerektiğini kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...