Yaralı kangal için bir çok ülkeden yardım teklifi

Sivas'ta ölmek üzereyken bulunup tedavi altına alınan kangal köpeği için bir çok ülkeden hayvan sever, yardım teklifinde bulundu.

Yaralı kangal için bir çok ülkeden yardım teklifi
Sivas
Sivas’ta ölmek üzereyken bulunup tedavi altına alınan kangal köpeği için bir çok ülkeden hayvan sever, yardım teklifinde bulundu.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde geçtiğimiz hafta açlıktan ölmek üzereyken bulunup Sivas’ta tedavi altına alınan kangal cinsi köpek için hayvan severler seferber oldu. Köpeğe sahip çıkıp tedavisi ile yakından ilgilenen Eda Serer isimli havansever, çıkan haberlerin ardından bir çok ülkeden yardım teklifleri aldıklarını belirterek, “Şuan kritik bir süreçten geçiyoruz. Ne yazık ki çok yıpranmış ve yaşlı durumda. Çocuğumuz için Kanada’dan, Almanya’da, Dünyanın ve Türkiye’nin bir çok yerinden yardım teklifleri aldık. Tedavisi için yardım kampanyası. Şarlatanlar olduğunu duyduk. Hayvanseverlerimizi uyarıyoruz. Kesinlikle hiçbir şekilde bağış yapmayın. Çocuk için bağış istemiyoruz. Hiçbir dernek veya kurumdan para yardımı almıyoruz. Başka canlar için bağış yapın ancak yaptığınız bağışın takipçisi olun. Başka canlar için yapacağınız bağışları da direk kliniklere yapın. Bağış yaptığınız çocukların akıbetini de takip edin. Bu süreci atlatmayı umuyoruz” dedi.Durumu kritik

Kliniğinde, Şans ismi verilen köpeğin tedavisini sürdüren Veteriner Hekim Atilla Dulkadir, köpeğin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi. Dulkadir, “Bize ilk geldiğinde çok kötü bir durumdaydı. Gerekli müdahaleyi yaptık ancak kan değerleri istediğimiz düzele ulaşmıyor. Kan değerleri çok düşük. Buda nabızla ilgili problemlere neden oluyor. Hayvanın bu hale nasıl geldiğini bilmiyoruz. Bir çok sağlık sorunu var. Üniversitemiz de tedavide bize destek verdi. Tedavi sürecinde iki kez nabzı durdu. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Ancak durumu çok kritik. Başka bir köpekten kan nakli yapmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...